اجتماعی و فرهنگی

احتمال توقف پیش فروش تندر ۹۰

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رضا شیوا با اشاره به وضعیت قیمت این خودرو گفت: در جلسه شورا با افزایش قیمت تندر ۹۰ مخالفت شد و خودروسازان نیز متعهد شدند خودروهایی را که ثبت‌نام کرده‌اند، تحویل دهند.

وی افزود: همچنین خودروسازان تا زمانی که تعهداتشان به انجام نرسیده نباید فروش نقدی داشته باشند و توصیه شورا نیز بر این است که تا زمانی که قرارداد دقیق و مشخصی با شرکت رنو بسته نشده است پیش فروش نیز به مشتریان ارائه نکنند.

 

به نظر می‌رسد این صحبت‌های شیوا در این راستاست که در چند ماه اخیر به دلیل کاهش تحویل قطعه از سوی شرکت رنو پارس، تولید خودروی تندر ۹۰ در دو شرکت خودروساز داخلی به حداقل ممکن رسید.

در این زمینه نیز چندی پیش یک مقام مسوول در شرکت خودروساز تولیدکننده تندر ۹۰ در گفت‌وگو با ایسنا اعلام کرد که شرکت رنو منتظر نتایج مذاکرات ایران با گروه ۱+۵ است.

وی در آن زمان اظهار کرده بود که رنو از تمدید قرارداد تولید خودروی تندر ۹۰ با وجود اتمام مهلت این قرارداد، خودداری کرده و همه چیز را به نتیجه مذاکرات موکول کرده است.با این حال براساس جدیدترین اخبار به دست آمده در مذاکرات یک ماه اخیر توافق اولیه با شرکت رنو برای افزایش تولید تندر ۹۰ صورت گرفته است.

همچنین مدیر فروش یکی از شرکت‌های خودروساز داخلی گفته است که احتمالا از اواخر آذر ماه تولید خودروی تندر ۹۰ افزایش خواهد یافت.

 

وی با بیان این‌که رنو در این زمینه می‌خواهد به تعهدات خود عمل کند خاطرنشان می‌کند: براساس صحبت‌های صورت گرفته حتی در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات ایران و ۱+۵ در مهلت مقرر رنو ارسال قطعه به ایران افزایش را خواهد داد، چراکه با توجه به بزرگی بازار ایران رنو نمی‌تواند از این بازار چشم پوشی کند، بنابراین از مواضع گذشته خود مقداری کوتاه آمده است.

با توجه به اینکه در مذاکرات ۱+۵ که در حال حاضر در حال انجام است هر اتفاقی ممکن است بیفتد، احتمال عدم ارسال قطعات این خودرو و عقد قرارداد توسط شرکت رنو وجود دارد که در این صورت تولید خودروی تندر ۹۰ کاهش یافته و بر اساس توصیه شورا ممکن است پیش فروش نیز تا مدت زیادی متوقف شود.

 

رییس شورای رقابت از طرفی با تاکید بر این‌که قیمت خودروی تندر ۹۰ تا پایان سال افزایش نخواهد یافت، اظهار کرد: تمامی خودروهای قیمت گذاری شده تا پایان سال جاری افزایش قیمت نخواهند داشت.

این در حالی است که به نظر می‌رسد در صورت توقف بلند مدت تولید یا پیش فروش تندر ۹۰ قیمت این خودرو در بازار حاشیه مانند اتفاقی که برای خودروی ۲۰۶ افتاد، با افزایش همراه باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا