اجتماعی و فرهنگی

تشدید برخورد با حرکت نکردن خودروها بین خطوط

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  سرهنگ علیرضا جهانگیری در این باره گفت: براساس ماده ۱۱۹ آیین نامه راهنمایی و رانندگی در راههایی که خط کشی شده است وسایل نقلیه باید در بین خطوط حرکت کنند و از آن خارج نشوند. ضمن اینکه اگر راننده‌ای قصد دارد خط عبوری خود را تغییر دهد باید با استفاده از چراغ راهنما و رعایت حق تقدم تغییر مسیر دهد.

 

وی ادامه داد: به منظور جلوگیری از نابسامانی‌های ترافیکی طرح سراسری حرکت بین خطوط در کشور آغاز شده و ماموران پلیس موظف شدند علاوه بر برخوردهای قانونی با تخلفات با عدم حرکت بین خطوط به صورت ویژه برخورد کنند.

 

به گفته معاون عملیات پلیس راهور خودروهایی که در کلانشهرها، مراکز استانها، جاده‌های بین شهری و مناطق آزاد تجاری بین خطوط رانندگی نکنند براساس قانون ۴۰۰ هزار ریال جریمه می شوند. این جریمه در شهرها ۳۰۰ هزار ریال و در راههای روستایی ۱۰۰ هزار ریال است.

 

جهانگیری با اعلام اینکه علاوه بر ماموران سیستم های هوشمند کنترلی نیز متخلفان را جریمه می کنند،تاکید کرد:در این طرح متخلفان با استفاده از دوربین های ثبت تخلفات نیز جریمه می شوند.

 

به گزارش ایسنا – به نقل از سایت پلیس، وی با بیان اینکه حرکت نکردن بین خطوط عامل تشدید و بی نظمی ترافیکی می شود، افزود: حرکت بین خطوط در بزرگراهها می تواند تا ۲۰ درصد ترافیک را کاهش دهد. هنگامی که در بزرگراهی شاهد ترافیک هستیم عدم حرکت خودروها بین خطوط باعث افزایش ترافیک می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا