شورای شهر

عضو شورای شهر درباره دستفروشان مترو تذکر داد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین اقبال شاکری در جلسه علنی امروز شورا با تذکر به شهرداری گفت: پیشتر از شرکت بهره‌برداری مترو خواسته‌ایم برای ساماندهی دستفروشان مترو لایحه‌ای ارائه بدهند که در اینجا درخواست خود را مجدداً مطرح می‌کنم.

 
وی تصریح کرد: آخرین موردی که از فعالیت این افراد در مترو دیدم، سوراخ کردن گوش بدون درد بود که فکر می‌کنم اگر جلوی این پدیده گرفته نشود، کم‌کم جگرکی و سزارین نیز در مترو راه بیفتد.
 
شاکری افزود: اگر نمی‌توانیم معضلی را حل کنیم، لااقل آن را حل کنیم و آن را رها نکنیم، مقابله با دستفروشی در مترو یکی از مصادیق پدافند غیرعامل است.
 
وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از عزیزان گفته ما ایرانیان جز در پخت آبگوشت و قورمه‌سبزی در هیچ حوزه‌ای قدرت رقابت نداریم، گفت: ما در سال ۲۰۱۴، ۱۸ هزار مقاله علمی تولید کرده‌ایم و با تولید ۱۶ درصد از علم جهان جایگاه پانزدهم را در این خصوص داریم.
 
این عضو شورای شهر اضافه کرد: دانشگاه‌های تهران و صنعتی شریف جزو ۴۰۰ دانشگاه اول دنیا هستند. همچنین ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی، بزرگراه، مجتمع تجاری، سد، کارخانجات بتن و… توسط شرکت های ایرانی در جهان از مصادیق آبگوشت و قورمه سبزی است!
 
شاکری افزود: ما در حوزه نانوفناوری رتبه هشتم دنیا را داریم و ۱۵۰۰ مقاله بیش از فرانسه در این زمینه منتشر کرده‌ایم. همچنین بیش از ۲۰۰ در ۳۵ سال پس از انقلاب ساخته‌ایم، اما با این حال وقتی درِ مرکز پژوهشی رویان را باز کردیم دیدیم که همه دارند گوشت می‌کوبند و سبزی پاک می‌کنند.
 
وی ادامه داد: وقتی همه رادیوداروهای تولیدی دانشمندان ایرانی بدترین بیماری‌ها را درمان می‌کنند لابد گوشت‌کوبیده روی زخم‌ها می گذاریم!
 
شاکری در پایان با اشاره به فراخوان نامگذاری پهپاد RQ170 پیشنهاد کرد: این پهپاد به عنوان روکم‌کن ۱۷۰ نامگذاری شود، که این پیشنهاد با تشویق اعضاء مواجه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن