اجتماعی و فرهنگی

احتمال افزایش قیمت آرد و گندم با شیب ملایم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین قاسم زراعت‌کار اظهار کرد: شنیده‌هایی مبنی بر افزایش قیمت آرد و گندم به گوش می رسد که البته اخبار رسمی در این زمینه عنوان نشده و جلسه ای با اتحادیه نانوایان برگزار نشده و اگر چنین موضوعی رسمیت داشت به ما اعلام می‌شد.

 

ثبات قیمت نان طی ۳ سال اخیر

وی با بیان اینکه یارانه نان به مردم در کل کشور حدود ۳۹۰۰ میلیارد تومان است، گفت: حدود ۶۷۰۰ میلیارد تومان یارانه آرد به نانوایان داده می‌شود که از این میزان فقط پنج درصد برای نان‌های صنعتی است و بقیه برای نان های سنتی است که ۹۵ درصد مصرف نان مردم را به خود اختصاص داده است.

 

زراعت‌کار با بیان اینکه آخرین افزایش قیمت نان در خرداد ۱۳۹۱ اجرایی شد، گفت: از آن زمان تا کنون افزایش قیمت نان نداشتیم و این درحالی است که هزینه های جاری نانوایان از جمله دستمزد کارگر، هزینه آب،برق و دیگر حمل های انرژی افزایش یافته ولی قیمت نان افزایشی نداشته است.

 

رییس اتحادیه نانوایان بیان کرد: همه ساله آنالیز قیمت را به ارگان های ذیربط اعلام و رقم پیشنهادی خود را برای نان ارائه می کنیم ولی هنوز تصمیمی در این زمینه به ما اعلام نشده و از سال ۱۳۹۱ تا به امروز تغییر قیمتی نداشتیم.

برخی اخبار غیر رسمی در رسانه‌ها حاکی از این است که براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت گندم و آرد ۱۰ درصد افزایش خواهد یافت و تا سقف ۲۰ درصد هزینه عوامل تولید نیز بسته به شرایط هر استان به افزایش قیمت گندم اضافه می‌شود و قیمت نهایی نان را رقم می‌زند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا