سیاسی

وارد مرحله حساس مذاکرات شده‌ایم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین جان کری وزیر امور خارجه آمریکا که قرار است در آستانه برگزاری دور جدید مذاکرات ایران و گروه ۱+۵ به اروپا سفر کند روز دوشنبه در واشنگتن پیش از سفرش به لندن، گفت: واضح است که ما در حال ورود به مرحله‌ای حساس در مذاکرات مربوط به برنامه هسته‌ای ایران هستیم.

 

وی افزود: و من در مرحله مناسب به وین خواهم رفت.

 

یک مقام وزارت امور خارجه آمریکا نیز ضمن تأیید سفر جان کری به وین طی هفته جاری گفت که هنوز تصمیمی درباره زمان این سفر اتخاذ نشده است.

 

همچنین یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا که خواست نامش فاش نشود روز دوشنبه اظهار امیدواری کرد که مذاکرات هسته‌ای طی هفته جاری به نتیجه برسد.

 

این مقام ارشد آمریکایی تصریح کرد: ما در این مذاکرات در یک مقطع بسیار سخت قرار داریم. ما معتقدیم که تصمیمات سخت فقط در پایان گرفته خواهد شد.

 

مذاکره کنندگان ایران و گروه ۱+۵ شامل پنج عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل بعلاوه آلمان قرار است روز سه‌شنبه (امروز) رایزنی‌های هسته‌ای خود را در پایتخت اتریش از سر گیرند. این کشورها تنها کمتر از یک هفته تا پایان ضرب‌الأجل ۲۴ نوامبر فرصت دارند تا در خصوص محدودیت برنامه هسته‌ای ایران و چگونگی لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور به راه‌حل نهایی دست پیدا کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا