اجتماعی و فرهنگی

آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از موسسه همشهری/ واگذاری مجلات همشهری بدون مشورت با شورا

به گزارش شورا‌آنلاین، نشست خبری کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر برای ارایه گزارش عملکرد یک ساله این کمیسیون در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.

در این نشست، اعضای کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شامل محمدجواد حق شناس، احمد مسجدجامعی، حجت نظری، الهام فخاری و حسن خلیل‌آبادی به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

الهام فخاری (رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر) در پاسخ به این سوال که چرا موضوع تحقیق و تفحص از موسسه همشهری هنوز به نتیجه نرسیده و آیا طرح شکایت از او موجب اختلال در این مساله شده است، گفت: با وجود شکایتی که از من شده، فعالیت‌های ما در خصوص تحقیق و تفحص از همشهری به هیچ عنوان متوقف نشده است. شکایت فقط به این موضوع اختصاص داشت که من به شخص خاصی توهین کرده‌ام و پرونده در حال بررسی است.

وی افزود: طرح تحقیق و تفحص از موسسه همشهری؛ اولین طرح تحقیق و تفحص در شورای پنجم است به همین دلیل باید با دقت بیشتری انجام شود.

فخاری در پاسخ به سوالی مبنی بر انتقادات گسترده به قرارداد جدید همشهری برای واگذاری موسسات مجلات وابسته به همشهری تهران گفت: قراردادهای جدید باید با درنظر گرفتن حقوق کسانی که پیش از این در این مجموعه فعالیت می‌کردند، منعقد شود.

محمدجواد حق‌شناس (رئیس کمیسیون) نیز با بیان اینکه میزان زمان تحقیق و تفحص با اجازه هیات رئیسه تمدید شده است، گفت: گروه تحقیق و تفحص در موسسه همشهری مستقر شده و در حال انجام اقدامات خود است و هر هفته گزارش اقدامات کمیته تحقیق و تفحص به ما داده می‌شود.

حق‌شناس در رابطه با واگذاری مجلات وابسته همشهری نیز تصریح کرد: این کار بدون مشورت ما انجام شد.

مدیرعامل موسسه همشهری عنوان کرد: از آنجا که آنها شرکت و موسسه هستند نیازی به مشورت با شورای شهر ندارند اما به خاطر شکایت‌ها، انجمن صنفی روزنامه‌نگاران نیز به موضوع وارد شده و در جلسه قبل آقای عباس عبدی هم در جلسات کمیسیون شرکت کردند.

حق‌شناس افزود: امید است اواخر مهر ماه بحث تحقیق و تفحص تمام شود تا در اوایل آبان این گزارش قرائت شود‌.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن