اجتماعی و فرهنگی

ناگفته های عجیب برادر مردی که مقابل ساختمان شهرداری خودسوزی کرد

به گزارش شورا‌آنلاین، 17 سال تلاش مرد میانسال برای افزایش متراژ مغازه‌اش، در نهایت به خودسوزی او در مقابل ساختمان شهرداری ختم شد. او که می‌خواست هر طور شده مغازه‌اش را بزرگتر کند، وقتی بعد از ۱۷ سال، با نامه تخلیه از سوی شهرداری مواجه شد و پیگیری‌هایش به نتیجه نرسید، تصمیم گرفت زندگی خود و همسر و فرزندانش را برای همیشه بسوزاند. او مقابل ساختمان شهرداری منطقه ۷ تهران رفت، روی خودش و همسر و فرزندش بنزین ریخت. آتش را روشن کرد و خودش در میان شعله‌های آتش سوخت. این مرد زندگی‌اش را نابود شده می‌دید. برای همین، خودش را در مقابل ساختمان شهرداری به آتش کشید.

حالا این مرد با ۴۵ درصد سوختگی روی تخت بیمارستان خوابیده و پزشکان حال او را وخیم اعلام کرده‌اند. برادر کوچکتر این مرد که از همان لحظه نخست در جریان این موضوع قرار داشت، ماجرای ملکی که باعث خودسوزی برادرش شد را فاش کرد:

برادرتان چند ساله است؟
حدودا ۵۰ سال دارد.

شما در جریان تصمیم برادرتان مبنی بر خودسوزی قرار داشتید؟
نه نمی‌دانستم می‌خواهد خودسوزی کند. فقط وقتی داشت با همسر و فرزندش مقابل ساختمان شهرداری می‌رفت، با من تماس گرفت. گفت همه چیز برایش تمام شده و می‌خواهد برای بار آخر به شهرداری برود. اما نگفت که قصد خودسوزی دارد. من هم به خاطر لحن صدا و صحبت‌هایش نگران شدم و تصمیم گرفتم خودم را به آنجا برسانم.

چرا برادرتان تصمیم به خودسوزی گرفت؟
او چندین سال درگیر ملک تجاری‌اش بود. برادرم یک ملک ویلایی داشت. سال ۸۰ بود که این ملک را خرید. ۲۰ متر ملک برادرم تجاری بود که همان زمان آن را به یک سوپر مارکت تبدیل کرد. ولی از همان سال‌ها برادرم قصد داشت متراژ تجاری ملکش را افزایش دهد. آن زمان برادرم از شهرداری درخواست افزایش متراژ ملک تجاری‌اش را داد. از همان زمان تا الان درگیر این ماجرا بود تا اینکه یک روز پیش از خودسوزی، نامه‌ای از شهرداری آمد و از برادرم درخواست شده بود که ملکش را تخلیه کند.

چرا باید تخلیه می‌کرد؟
این ملک سه مالک داشت. تمام مالک‌ها رضایت داشتند به تغییر کاربری ملک مسکونی؛ برادرم از همه آنها رضایتنامه گرفته بود تا ۴۸ متر مسکونی را به تجاری تبدیل کند. همان زمان کارهایش را هم انجام داد و ۴۰ میلیون تومان پول هم هزینه کرد. اما چند وقت پیش مشخص شد که یکی از مالکان فوت کرده و وارث جدید وکالتنامه را باطل کرد. همین باعث شد که شهرداری نامه تخلیه ملک را برای برادرم بفرستد.

برادرتان فقط ۴۰ میلیون تومان هزینه کرده بود؟
نه. اتفاقا به خاطر همین موضوع بود که برادرم خودسوزی کرد. او در جریان این موضوع علاوه بر ۴۰ میلیون تومانی که آن سال‌ها پول زیادی بود، چند وقت پیش هم ۵۰۰ میلیون تومان پول به شهرداری واریز کرد. برادرم در این ۱۷ سال برای تغییر کاربری ۴۸ متر از ملک مسکونی‌اش تلاش زیادی کرده بود. پول زیادی پرداخته بود. او برای جور کردن این ۵۰۰ میلیون تومان تمام سرمایه‌اش را داده بود. حتی طلاها و خودرو و هرچه داشت را هم فروخت و این پول را واریز کرد. اما نامه شهرداری باعث شد که تصور کند زندگی‌اش نابود شده است.

همسر و فرزند برادرتان سالم هستند؟
بله. آنها با اینکه برادرم رویشان بنزین ریخته بود، سالم هستند. گویا هنگام آتش زدن آنها از برادرم فاصله گرفتند، فرزند برادرم را هم یکی از مسئولان شهرداری از بغل برادرم گرفت و از آنجا دورش کرد. ولی برادرم را کسی نتوانست نجات دهد.

حال برادرتان چطور است؟
پزشکان می‌گویند بین ۴۰ تا ۵۰ درصد سوختگی دارد. حالش خوب نیست ولی امیدواریم که بهتر شود.

شما شهرداری را مقصر این حادثه می‌دانید؟
نمی‌دانم مقصر کیست ولی می‌دانم که برادرم ۱۷ سال تلاش کرد و کلی هم هزینه انجام داد. او برای جور کردن این پول‌ها تمام زندگی‌اش را فروخت. الان تنها از خدا می‌خواهم برای برادرم هیچ اتفاقی نیفتد.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن