شورای شهر

هاشمی:گزارشی ازدستگیری شهردارناحیه ۴ منطقه ۱۲ ندارم/ میثاق نامه به دستم نرسید که امضاء کنم

به گزارش شورا‌آنلاین، محسن هاشمی در جمع خبرنگاران با اشاره به سه دستور جلسه امروز شورای شهر تهران، گفت: الزام شهرداری به احیای زیست شبانه، اصلاح الگوی مصرف و هزینه های شهرداری تهران و تدوین سند فعالیت ‌ای مجاز در پهنه‌های S و M ، سه دستورکار امروز شورای شهر تهران بود.

وی افزود: پهنه‌های S و M، پهنه های کار و فعالیت‌های خدماتی و تجاری در سطح شهر تهران هستند که کمیسیون معماری در این خصوص برنامه هایی را پیش بینی کرده است. با توجه به اینکه این پهنه‌ها موجب بروز مشکلاتی در شهر تهران شده بود در دستورکار قرار گرفت و معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز اعتقاد دارد که برای این طرح الزامی وجود ندارد.

هاشمی در بخش دیگری از صحبت های خود به موضوع ارائه گزارش عملکرد یک ساله شورای شهر تهران اشاره کرد و گفت: فعالیت‌های شورای شهر تهران پیچیده است که باید نسبت به ساماندهی آن اقدام کنیم. بعضی فعالیت‌های اعضای شورا به درستی در این گزارش بیان نشد که موجب اعتراض یکی از اعضا شد. لذا باید  این گزارش مجددا مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: وی در خصوص عدم قرار گرفتن موضوع زباله های بیمارستانی در دستور کار این جلسه گفت: آیین نامه شورا به شکلی تدوین شده که طرح های یک فوریتی در دستور کار قرار گیرد. لذا موضوع زباله‌های بیمارستانی در دستور کار این جلسه قرار نگرفت و در جلسه آینده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص قانون منع بکارگیری بازنشستگان و تعیین تکلیف شهردار تهران، گفت: قطعا این قانون قانون خوبی است، اما نباید قبل از اینکه ابلاغ شود با آن بازی سیاسی انجام دهیم. موضوع این قانون فقط شهردار تهران نیست و بیش از ۱۸۰۰ مدیر ارشد کشور در شمول این قانون قرار می گیرد. ولی موضوع شهردار تهران از حساسیت بیشتری برخوردار شده است که چنین موضوعی باعث بی‌ثباتی در شهر می شود لذا باید منتظر بمانیم قانون ابلاغ شود تا تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی ادامه داد: ۱۸ تا ۲۰ نفر از استانداران نیز در این قانون قرار می گیرند که دولت با روش های خاص خود به دنبال حل این موضوع است. قطعا شورا نیز از این ابزارها استفاده خواهد کرد تا ثبات مدیریت شهری تهران برقرار شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به سوالی درخصوص دستگیری شهردار ناحیه ۴ منطقه ۱۲ نیز گفت: گزارش مکتوبی در این مورد به دست من  نرسیده است.

وی در خصوص امضای میثاق نامه ماندن در شورای شهر تهران نیز گفت: شاید این میثاق نامه به دست من نرسیده که اگر می رسید آن را امضاء می کردم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن