شورای شهر

عضو شورای شهر تهران: چشمه‌علی میراث ۸ هزار ساله شهرری در حال نابود شدن است

به گزارش شورا‌آنلاین، حسن خلیل‌آبادی در تذکرات پیش از دستور هشتاد و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران اظهار داشت:‌ با حضور رئیس شورای شهر تهران جلساتی با مدیران مترو در خصوص چشمه‌علی برگزار شد و مسئولین مترو در خصوص بازگشت آب به این چشمه وعده‌هایی داده بودند.

وی بیان داشت: مسئولین مترو پیش‌بینی کرده بودند که ادامه خط ۶ به برج طغرل و دیگر مراکز میراث فرهنگی و گردشگری شهرری ضربه خواهد زد.

عضو شورای شهر تهران گفت: متأسفانه با احداث خط ۶ مترو معبرهای چشمه‌علی به هم ریخته است و بارها دستگاه‌ها و تجهیزات شرکت مترو در آب چشمه‌علی گرفتار شده بودند که اعلام کردند با پمپ تخلیه شده است.

خلیل‌آبادی گفت: نهایتاً مسئولین مترو قول دادند تا ۱۵ تیر آب به چشمه‌علی بازگردد و اواخر تیرماه که مقداری آب برگشت ولی پس از مدتی آب چشمه‌علی خشک شد و در حال حاضر کمتر از یک هفته است که آب چشمه‌علی کاملاً‌ قطع است و مدیر مترو مصاحبه کرده و اعلام کرده است که خشک شدن چشمه‌علی ربطی به مترو ندارد که با این دروغگویی‌های مستأصل مانده‌ایم.

وی افزود: چشمه‌علی میراث ۸ هزار ساله دارد و در حال از بین رفتن است و از تمام اعضا و مسئولین خواهش می‌کنیم کمک کنند و فکری به حال این میراث ۸ هزار ساله کنند.

عضو شورای شهر تهران از رئیس شورای شهر تهران درخواست کرد که این موضوع را به جد پیگیری کند و نتیجه آن را به افکار عمومی اعلام کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن