شورای شهر

جزئیات جدید از بازداشت اعضای شوراهای شهرستان‌های استان تهران

به گزارش شورا‌آنلاین، الهام فخاری درباره آخرین جزئیات بازداشت ۸ نفر از اعضای شوراهای شهرستان‌های استان تهران اظهار داشت: هنوز پرونده این افراد در حال بررسی‌های اداری است.

وی افزود: ساختار حقوقی شوراها به این شکل است که یکسری شوراهای پایه داریم مانند شوراهای شهری و روستایی که شوراهای روستایی در رده بالاتر به شورای بخش و نهایتاً یک نفر از اعضای این شوراها در شورای استان حضور پیدا می‌کند.

رئیس شورای استان تهران افزود: هیچ یک از ۱۶ عضو شورای استان تهران و هیچ یک از اعضای شورای شهر تهران جزو بازداشتی‌ها نبوده‌اند و در خصوص این افراد پرونده‌ای تشکیل نشده است.

فخاری گفت: در بعضی از شوراهای روستایی و شهری به دلیل ناآگاهی از مرز بین سیاست‌گذاری و اجرا و یا دخالت در امور اجرایی تخلفاتی صورت گرفته که به هیأت‌های حل اختلاف گزارش شده است.

وی اضافه کرد: در یک سال گذشته تخلفاتی در بعضی از شوراهای شهرستان‌های استان تهران اتفاق افتاده بود که فرآیند قضایی آن در حال بررسی است و هنوز در هیأت حل اختلاف مرکزی پرونده این افراد بررسی نشده است.

رئیس شورای استان تهران اظهار داشت: همیشه در یک جامعه گسترده تعدادی متخلف نیز وجود داشته است که با توجه به ۱۸۰۰ شورای شهر و روستا این تعداد تخلف یعنی کمتر از یک درصد بوده است.

فخاری گفت: ‌استان تهران به دلیل ارزش زمینی که دارد موجب ایجاد زمینه‌های اشکال و تخلف می‌شود و در حال حاضر نیز از ۸ نفر بازداشتی تعدادی همچنان بازداشت و تعداد دیگری آزاد هستند.

وی تأکید کرد: باید برنامه‌های آموزشی مداوم برای شورایاری‌ها برگزار شود تا ناآگاهی به حداقل برسد و شاهد چنین تخلفاتی از سر عدم آموزش نباشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا