شورای شهر

محسن هاشمی:در این یکسال تعصب و لجاجت نداشتیم/ممنون منتقدان شورا هستم

به گزارش شورا‌آنلاین، محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران در هشتاد‌ویکمینجلسه علنی شورای شهر تهران و آخرین جلسه صحن علنی سال نخست شورای پنجم ضمن گرامیداشت روز عرفه و عید سعید قربان گفت: برای بزرگان دین روز عرفه به تعبیری مهمترین روز سال است چرا که در عرفه انسان به تعامل و تفکر در خود و رابطه‌اش با خدا می‌پردازد، عرفه روز شناخت و کسب معرفت است و هر کس خویش را بشناسد خدا را شناخته است. 

وی ادامه داد: درک معنا و مفهوم عرفه مقدمه‌ درک و بهره‌گیری از عید قربان است در عید قربان انسان تاریکی‌ها، کدورت‌ها و منیت‌های درون خود را که در عرفه کشف کرده است پالایش می‌کند و نفس خود را قربانی می‌کند تا به خداوند تقرب بجوید. 

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه امروز آخرین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر تهران در سال نخست می‌باشد گفت: اگر بخواهیم برای این شورا عنوانی را انتخاب کنیم شورای مردم بسط مناسبی است. چرا که این شورا بالاترین نصاب مشارکت مردمی و آراء شهروندان در تاریخ ایران را رقم زده است و این مسئولیت سنگینی را از سوی شهروندان متوجه ما کرده است. 

هاشمی ادامه داد: اگر چه زبان بنده و همکارانم قاصر از قدردانی از لطف و حمایت شهروندان شریف تهرانی است اما همه تلاش خود را کردیم که قدرشناس این مردم و امانت‌دار آنان باشیم و شهادت می‌دهم که جز بنده که عذر قصور و تقصیر به درگاه ملت دارم ۲۰ همکارم در شورای شهر تهران در طول یکسال گذشته خود را وقف خدمت به مردم کردند و در قالب محدود اختیارات قانونی و امکانات در دسترس در جهت تحقق انتظارات شهروندان تهرانی کوشیدند که در همین فرصت از همدلی،‌ سعه صدر ،‌همراهی، برخورد سازنده و هم  اندیشی آنان تشکر می‌کنم. 

وی شورای پنجم را نه تنها شورایی یکدست ، بلکه همدل و همراه توصیف کرد و ادامه داد: چنین شورایی اما از تعصب و لجاجت فاصله داشت، نسبت به نگاههای متفاوت و انتقادات گوشی شنوا داشت و تمام تلاش خود را در جهت نمایندگی همه شهروندان، نه تنها گروهی که به فهرست امید رای دادند، بکار برد.

هاشمی سپس به تشریح عملکرد یکساله دوره شورا اشاره داشت و افزود: در طول یکسال نخست مسئولیت شورای پنجم، هشتاد جلسه در صحن علنی، شصت جلسه هم اندیشی اعضای شورا، هفتاد‌وسه جلسه هیات رییسه، ۵۰۰ جلسه کمیسیونهای تخصصی و صدها بازدید و جلسه کارشناسی ، ملاقات تخصصی ومردمی تشکیل گردید که شرح کامل آن در گزارش مشروحی که تقدیم اصحاب رسانه و افکار عمومی خواهد گردید ، مندرج است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه طبیعی است مهمترین عرصه بروز و تبلور عملکرد شورای شهر در انتخاب شهردار نمایان می شود و این شهرداری است که بازوی اجرایی مدیریت شهری و محقق کننده سیاستهای شورای شهر و منتخبین مردم است اظهار داشت: در شورای پنجم با وجود آنکه در ابتدای فعالیت شورا، شهردار منتخب با اجماع اعضای شورای شهر برگزیده شد اما بدلایلی پس از هفت ماه ناگزیر به استعفا گردید و انتصاب سرپرست و شهردار جدید موجب گردید تا در سال نخست شورای شهر، سه تغییر در مسند مدیریت شهری رخ دهد و با توجه به شرایط اقتصادی ویژه کشور و رکود در صنعت ساختمان، عملا امکان بروز تحول عینی و رونق در مدیریت شهری به میزان مورد انتظار محقق نشد که خارج از اراده و توان شورای پنجم بود.
وی در پایان سخنانش از طرف اعضای شورای شهر تهران، از ارائه دیدگاه‌ها و نظرات ارزشمند منتقدین شورا قدردانی کرد و افزود: عمیقا به این موضوع اعتقاد داریم که بهترین هدیه و حمایت ، نقد سازنده و کارشناسی است و عزیزانی که با هر انگیزه و از هر منظری اقدام به نقد شورای پنجم و مدیریت شهری کرده اند، بویژه در حوزه اصحاب رسانه ، ما مرهون لطف و محبت خویش ساخته اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا