مدیریت شهری

مدیر عامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار خبر داد: ساخت و راه اندازی بازارهای میوه و تره بار ادامه می‌یابد

به گزارش شورا‌آنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار، مهندس عبدالحسین رحیمی در نشست صمیمانه با کارکنان ستادی با اشاره به افزایش قیمت میوه و تره بار در ماه‌های اخیر گفت: علی رغم اینکه برخی عوامل خارج از کنترل سازمان مدیریت میادین در افزایش قیمت میوه و تره بار دخالت داشت، اما سازمان مدیریت میادین با بیش از ۲۴۰ میدان و بازار میوه و تره بار در سطح شهر تهران، موفق به کنترل قیمت‌ها در میادین و بازارهای میوه و تره بار شد، چنانکه تفاوت قیمت میوه و تره بار در میادین و بازارهای سازمان نسبت به سطح شهر بین ۳۵ درصد تا بیش از ۲۰۰ درصد است.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین با تاکید بر بسترسازی‌ مناسب برای خدمات رسانی به شهروندان در سطح شهر تهران توسط سازمان اظهار داشت: سازمان با توجه به امکانات مناسب خود، در کمک به دولت جهت توزیع کالاهای تنظیم بازاری نظیر گوشت گرم و تخم مرغ نقش موثری دارد و برای خدمات رسانی به شهروندان، هر جا که نیاز باشد به همکاری با دولت ادامه می‌دهد.

مهندس رحیمی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به پرسش یکی از کارکنان در خصوص توجیه اقتصادی ساخت بازار میوه و تره بار در مناطق کم برخوردار گفت: سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار، یک سازمان انتفاعی نیست، بلکه سازمانی خدمات رسان به شهروندان است. ساخت و راه اندازی بازارهای میوه و تره بار در مناطق کم برخوردار با چنین رویکردی صورت می‌گیرد. 

وی همچنین افزود: تحقق ایده شهر زیست پذیر که از سوی دکتر افشانی، شهردار تهران مطرح شد، نیازمند توجه به افراد کم برخوردار است که در برنامه‌های سازمان مدیریت میادین در قالب ساخت بازار در نقاط کم برخوردار شهر، سبد مهربانی، میوه رایگان برای کودکان و طرح همیار مشتری مورد توجه قرار گرفته است.

مهندس عبدالحسین رحیمی بر حرکت در مدار قانون به عنوان یکی از اصول شفافیت در عملکرد سازمان مدیریت میادین اشاره کرد و گفت: اگر چه نسبت به برنامه‌هایی که سازمان مدیریت میادین را به ساخت و راه اندازی بازارهای میوه و تره بار الزام می‌کنند، جلوتریم، اما توسعه بازارها در نقاطی که بنا به بررسی کارشناسان به آن نیاز است، برای کنترل قیمت و خدمات رسانی به شهروندان ادامه می‌یابد.

 گفتنی است، در این نشست برخی از کارکنان به طرح پرسش‌ پرداختند که مدیر عامل سازمان مدیریت میادین به آنها پاسخ داد و در پایان تصمیم گرفته شد کمیته‌ای جهت پیگیری و اجرای پیشنهادات طرح شده در جلسه تشکیل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن