اجتماعی و فرهنگی

واکنش شهردار تهران به قانون منع بکارگیری بازنشستگان: فعلا که این قانون به مجلس برگشت خورده است

به گزارش شورا‌آنلاین، محمدعلی افشانی در حاشیه بازدید از پروژه تونل و زیرگذر آرش ـ اسفندیار در جمع خبرنگاران، گفت:‌این پروژه پیشرفت فیزیکی خوبی داشته و هزینه در نظر گرفته شده برای ساخت آن ۲۵۰ میلیارد تومان بوده که تا کنون 190 میلیارد تومان از هزینه‌ها پرداخت شده و به زودی الباقی نیز تامین می‌شود.

به گفته شهردار تهران، طول این پروژه ۱۴۰۰ متر است و از شرق اتوبان صدر ترافیک را به سمت اتوبان  آیت‌الله هاشمی رفسنجانی هدایت می‌کند.
 
وی با بیان اینکه پیشرفت فیزیکی پروژه ۹۵ درصد است،‌گفت: قبل از آغاز سال تحصیلی جدید این پروژه آماده بهره‌برداری می‌شود.

شهردار تهران در خصوص قانون منع بکارگیری بازنشستگان و تعیین تکلیف شهردار تهران در این باره گفت:‌ فعلاً این قانون به مجلس برگشت داده شده تا آنها اعلام نظر کنند. بعد از نظر نهایی شورای نگهبان آن زمان مشخص می‌شود که این قانون شامل حال چه کسانی می‌شود.

افشانی همچنین بعد از بازدید از پروژه دوربرگردان مدرس گفت:‌ این پروژه از نظر حجمی کوچک اما تأثیرگذار اشت و هزینه در نظر گرفته برای احداث آن ۲۲ میلیارد تومان است.

به گفته افشانی، افرادی که می‌خواهند وارد الهیه یا پارک‌وی شوند از این زیرگذر استفاده می‌کنند و این پروژه در آسان‌سازی دور زدن در اتوبان مدرس تأثیرگذار است.

شهردار تهران تأکید کرد: تا آخر شهریور این پروژه آماده بهره‌برداری می‌شود.

افشانی همچنین در ادامه بازدید خود به پروژه نیمه‌تمام صیاد شیرازی به سمت شمال رفت و درباره این پروژه گفت: طول پروژه ۱۳۰۰ متر است البته این پروژه شامل اتصالات امام علی و بلوار ارتش است و همچنین رمپ  و لوپ‌هایی هم داشته که برخی افتتاح و برخی به زودی افتتاح می‌شوند.

وی ادامه داد: پیمانکار پروژه متعهد شده تا ۳۱ شهریور ماه این پروژه آماده بهره‌برداری شود. 

شهردار تهران با بیان اینکه این پروژه ۲ سال تعطیل بوده و دوباره آغاز به کار کرده است، گفت:‌هزینه اعتباری برای ۱۳۰۰ متر باقیمانده ۴۰ میلیارد تومان است و پروژه 81 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. 

افشانی همچنین دوباره در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: هفته آینده از خط ۶ مترو بازدید خواهد کرد و در مورد ایستگاه‌هایی که قرار است به زودی افتتاح شود توضیحاتی ارائه می‌کند.

وی درباره انتصاب مدیرعامل بانک شهر گفت: اعضای هیأت مدیره معرفی شدند و در حال بررسی صلاحیت هستند و به محض اینکه صلاحیتشان تأیید شود کار را آغاز و بعد از آن مدیرعامل جدید انتخاب می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن