اجتماعی و فرهنگی

جزئیات جدید از بازداشت اعضای شورای استان تهران/دستگیر شدگان عضو شورای شهر تهران نیستند

به گزارش شورا‌آنلاین، براساس اعلام استانداری تهران حدود ۲۵ نفر از اعضای شورای شهر و روستا در استان تهران مورد اتهام قرار گرفتند و برای شش نفر سلب عضویت از شورا صادر شده است، همچنین ۹ نفر به اتهام ارتشاء و تبانی دستگیر شده‌اند.

رحیم سلیمانی‌راد (مدیرکل اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری تهران) با بیان اینکه این دستگیری‌ها با پیگیری‌های استانداری انجام شده است، جزئیات بیشتری در این خصوص ارائه داد.

مدیرکل اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری تهران با بیان اینکه هیچ کدام از اعضاهای شورای‌های روستای تهران دستگیر نشده‌اند، گفت: هر کسی که دستگیر شده؛ عضوی از اعضای شورای شهر بوده است و همانطور که گفتم هیچکدام از اعضای شوراهای روستا استان دستگیر نشده است و فقط از اعضای شورای روستاها به علت تخلفاتشان سلب عضویت شده است. تخلف اعضای شورای روستاها به علت دخالت در امور اجرایی و اقدامات خارج از روابط و مسئولیت‌های قانونی‌شان بوده است

وی ادامه داد: ۹ عضو شورای شهر در استان تهران به علت ارتشاء و گرفتن رشوه و تبانی در معاملات شهرداری و … دستگیر شده‌اند که از این تعداد، ۳ نفر به قید وثیقه آزاد شده و شش نفر هنوز در بازداشت به‌سر می‌برند. عضویت این افراد به صورت معلق درآمده و این افراد فعلا عضوی از شورا محسوب نمی‌شوند تا حکم آ‌نها به صورت نهایی در دادگاه‌های بالادستی به نتیجه برسد.

سلیمی راد؛ اسامی شهرهایی که اعضای آن دستگیر شده‌اند را ذکر نکرده و با تاکید بر اینکه دستگیرشدگان همه به یک شهر تعلق ندارند، ادامه داد: همانطور که گفتم سرنوشت این اعضا به حکم دادگاه بستگی دارد و فعلا به صورت موقت سلب عضویت شده‌اند. اگر حکم برائت برای آنها صادر شود، دوباره سر کار خود برمی‌گردند.

مدیرکل اداره کل امور شهری و شوراهای استانداری تهران در پاسخ به این سوال که این پرونده‌ها چگونه به اطلاع استانداری رسیده و چه فرآیندی را طی کرده است، افزود: در برخی موارد استانداری ورود کرده و در برخی موارد نیز خود ما وارد شده‌ایم. البته یکی از پرونده‌ها به دستگیری یک کارمند شهرداری مربوط می‌شود. این کارمند شهرداری به علت پرداخت رشوه دستگیر شده بود و بقیه را لو داده است. او در بازجویی‌ها اعلام کرده که پول‌ها را گرفته و به فلان عضو شورا داده است. البته من در جریان نیستم که درباره دستگیری چهار عضو شورا در یک شهر پای چقدر پول در میان بوده است و هنوز مبلغ آن مشخص نیست. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا شکایتی در این خصوص از شورای شهر تهران به دست آنها رسیده است یا خیر؟ گفت: خیر؛ هنوز شکایتی به دست ما نرسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن