ورزشی

دغدغه های تیم امید از زبان استیلی

به گزارش شورا‌آنلاین، حمید استیلی با بیان این که تیم ملی امید هنوز به شرایط ایده‌آل نرسیده است، اظهار کرد: قبل از بازی‌های آسیایی سه بازی دوستانه انجام دادیم. باید حداقل هفت بازی را برگزار می‌کردیم تا به شرایط ایده‌آل برسیم. با این وجود تیم ملی مقابل عراق و چین بازی خوبی انجام داد. با وجود این که تیم ما زیر ۲۱ سال است، این دو تیم از بازیکنان زیر ۲۳ سال استفاده کردند.

او با تاکید بر این که اقدامات فدراسیون فوتبال برای تیم ملی امید در جهت آینده فوتبال ایران است، افزود: ما کاری را شروع کردیم که آینده این جوانان است. آن‌ها در بازی‌های آسیایی کسب تجربه می‌کنند و می‌توانند در المپیک از این تجربه استفاده کنند.

مدیر تیم ملی فوتبال امید ایران با اشاره به بازی این تیم با عربستان در آغاز بازی‌های آسیایی، خاطرنشان کرد: ما هیچ دیداری از عربستان ندیدیم و شناخت کمی از این تیم داریم. می‌دانید که بازی نخست برای تیم‌ها دشوار است. باید گام محکمی را در این تورنمنت برداریم. امیدوارم تا روز مسابقه ویدئوی خوبی از بازی‌های تدارکاتی عربستان به دست‌مان برسد.  

استیلی درباره مشکلات تیم ملی امید در جاکارتا و حل این مشکلات گفت: روزانه یک ساعت و نیم تا محل تمرین در ترافیک هستیم و همین مسیر را هم از تمرین بر می‌گردیم. بخش زیادی از زمان‌مان را به این شکل از دست می‌دهیم. مسوولان برگزاری مسابقات گفتند نمی‌توانند کاری انجام دهند. از سوی دیگر از نظر تغذیه‌ای مشکلاتی داریم که پزشک تیم با آشپز محل اقامت‌مان صحبت کرد تا غذاهایی متناسب با ذائقه ایرانی‌ها بپزد و بازیکنان از این حیث مشکلی نداشته باشند.

او تاکید کرد: قطعا این شرایط روی عملکرد ما تاثیر می‌گذارد اما باید به یاد بیاوریم که ما برای کسب تجربه به اندونزی آمدیم و می‌خواهیم آماده المپیک شویم. در گذشته ما در سال‌های ۱۹۹۸ و ۲۰۰۲ قهرمان بازی‌های آسیایی شدیم اما به المپیک نرفتیم. این بار بازیکنان جوان را به بازی‌های آسیایی آوردیم تا در المپیک هم بتوانند بازی کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن