مدیریت شهری

حساب شهرداری مسدود شد، زباله های تهران روی زمین ماند!

به گزارش شورا‌آنلاین، مجید فراهانی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی حساب‌های شهرداری تهران را مسدود کرده است، گفت: سازمان تامین اجتماعی مدعی‌ست که ۱۲۰ میلیارد تهران از شهرداری تهران طلبکار است و به همین دلیل حساب‌های این نهاد را مسدود کرده است.  

عضو شورای شهر در پاسخ به این سوال که چند حساب شهرداری توسط سازمان تامین اجتماعی بسته شده است، گفت: اکثر حساب‌های شهرداری بابت ادعای سازمان تامین اجتماعی مسدود شده است.

فراهانی این اقدام اسازمان تامین اجتماعی را با توجه به شرایط موجود به صلاح ندانسته و افزود: با توجه به شرایطی که در آن به سر می‌بریم و سازمان تامین اجتماعی و شهرداری هر دو دارای مشکلات مالی هستند، درست نیست که آقای نوربخش برای حل مشکلات مالی‌اش دست به چنین اقداماتی بزند.

رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه وضعیت شهرداری تهران مناسب نیست، افزود: اکنون دو هفته است که حساب‌ها مسدود شده و شهرداری نتوانسته است حقوق بسیاری از پیمانکاران فضای سبز شهری را پرداخت کند. در همین راستا جمع‌آوری زباله در تهران نیز دچار مشکل شده است.

وی ادامه داد: در گذشته این تعاملات میان دو سازمان همواره برقرار بوده است و من امیدوار هستم آقای نوربخش (مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی) با توجه به درک مناسبی که از شرایط حساس کنونی دارند، کمک کنند تا مانع فعالیت شهرداری تهران نشوند و شهرداری بتواند خدمات خود را به خصوص در زمینه خدمات شهری به خوبی انجام دهد.

فراهانی در پاسخ به این سوال که بدهی‌های شهرداری به سازمان تامین اجتماعی از کجا نشات می‌گیرد، گفت: سازمان تامین اجتماعی مدعی‌ست که شهرداری تهران بدهی‌هایی در خصوص شرکت‌ها و موسسات وابسته به شهرداری تهران به این سازمان دارد. سازمان تامین اجتماعی معتقد است که همه نیروهای انسانی باید بیمه شده باشند و شهرداری تهران در بسیاری از جاها از نیروهای ساعتی، پاره وقت استفاده می‌کنند.

وی ا دامه داد: سازمان تامین اجتماعی براساس خوداظهاری مدعی طلب خود است البته شهرداری این طلب را قبول ندارد ولی با آنکه سازمان تامین اجتماعی همیشه با شهرداری تعامل کرده است این بار مجدد به دادگاه مراجعه کرده و نزدیک دو هفته است که اغلب حساب‌های شهرداری را مسدود کرده است.

فراهانی در پاسخ به این سوال که آیا شهرداری تهران در این خصوص با سازمان تامین اجتماعی مذاکره کرده یا خیر؟ گفت: شهردار تهران با آقای نوربخش درحال مذاکره هستند و امیدوار هستیم در روزهای نزدیک این مشکل حل شود.
منبع:ایلنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن