مدیریت شهری

نسخه جدید برای کاهش ترافیک پایتخت/ احتمال تغییر ساعت کار ادارات تهران در مهرماه

به گزارش شورا‌آنلاین، مقرر شد این کمیته که متشکل از معاونت عمرانی استانداری، معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، شورای شهر و پلیس راهور تهران است ابعاد مختلف پیشنهاد را بررسی و نتیجه را برای تصمیم‌گیری نهایی ارائه دهد.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در این نشست با بیان اینکه اقدام استانداری تهران در پیگیری اجرای طرح تغییر ساعت ادارات برای کاهش مصرف برق گفت: این اقدام در کاهش بار ترافیک و تقسیم شدن ترافیک تهران در ساعات مختلف روز بسیار مؤثر بود و برای کنترل و کاهش ترافیک مهرماه نیز اقدامی مشابه نیاز است.

سردار محمد رضا مهماندار افزود: اقدام کنترل تردد خودرو‌های خدمات رسان و تغییر ساعت خدمات رسانی آن‌ها در مهرماه می‌تواندهمچون تجربه سال گذشته در کاهش ترافیک مهرماه مؤثر باشد.

وی پیشنهاد داد: رایگان شدن خدمات رسانی مترو و بی آر تی در ساعات ابتدایی روز و یا کاهش ۵۰ درصدی قیمت این خدمات در ترغیب شهروندان به خروج زودهنگام ازمنزل و تقسیم شدن ساعت سفر‌های درون شهری و کاهش ترافیک مؤثر است.

شهریار افندی زاده قائم مقام معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز در این نشست با بیان اینکه اجرای طرح ساعت شناور برای ساعت کاری ۱۵ روز نخست مهرماه موجب توزیع تقاضای سفر درساعات روز می‌شود گفت: با این طرح سرویس دهی خدمات حمل و نقل بیشتر شده سرعت سفر‌های درون شهری افزایش یافته و با کاهش مصرف سوخت مواجه می‌شویم.

از ۱۶ تیر تا ۱۹ مرداد به دستور استاندار تهران ساعت کاری ادارات در پایتخت از ۶ تا ۱۴ و در شهرستان‌های استان از ۶:۳۰ تا ۱۳:۳۰ اعلام شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن