شورای شهر

معاون شهردار تهران در خصوص نحوه پاسخگویی به شورا تذکر گرفت

به گزارش شورا‌آنلاین، محسن هاشمی در آغاز هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران ، ری و تجریش، گفت: امروز آخرین جلسه شورا است و بعد از آن  بیش از دو هفته تعطیلات تابستانی خواهد بود.

وی سانحه تصادف در بزرگراه بابایی و فوت ۵ نفر از پارکبانان را تسلیت گفت و اظهار داشت: امیدواریم برخورد قاطع با متخلفان صورت گیرد تا شاهد اینگونه حوادث در شهر نباشیم. 

هاشمی درباره منع بکارگیری بازنشستگان در شهرداری تهران گفت: از جوان‌گرایی در سطح کشور در اداره کشور تشکر می‌کنیم و از شهردار تهران نیز به خاطر اینکه در اجرای این قانون پیشگام بودند و در یک روند شایسته سالاری میانگین سن مدیران شهری را کاهش خواهند داد تشکر می‌کنیم. 

وی ادامه داد: بنده تاکنون تذکری نداده‌ام ولی امروز به پورسیدآقایی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تذکر می‌دهم چرا که در جلسه گذشته در پاسخ به تذکر یکی از اعضای شورای شهر تهران به صورت شبه‌ناک و نوعی توهین‌آمیز اقدام کرد و خارج از روال پاسخگویی به تذکرات شورا بود. 

رئیس شورای شهر تهران گفت: روز گذشته نیز معاون شهردار تشریف آورد و معذرت‌خواهی کرد و لازم به ذکر است اینگونه پاسخگویی به اعضای شورای شهر نباید رواج پیدا کند و الگو شود و نباید پاسخگویی‌ها از طریق فضای مجازی باشد. 

وی افزود: نباید در پاسخگویی‌ها به تذکرات اعضای شورای شهر متن‌هایی باشد که احساس توهین به عضو شورا شود. 

هاشمی تاکید کرد: امیدواریم شاهد الگوگیری و تکرار چنین موضوعی نباشیم و رفتار متین‌تری را شاهد باشیم.

 وی افزود: در جلسه هم‌اندیشی امروز نیز در این خصوص صحبت شد و قرار شد شورای شهر تهران در ا ین خصوص تصمیم‌گیری کند و دیگر شاهد درگیری ‌های لفظی نباشیم و تذکرات باعث پیشرفت و حل مسائلشود و به موضوع شخصی نگاه نکنیم. 

رئیس شورای شهر تهران افزود: آقای علیخانی و خانم آروین در این خصوص نطق پیش از دستور داشتند که بنده درخواست کردم این نطق را انجام ندهند تا به این موضوع با سرعت بیشتری رسیدگی شود و موضوعات را در جهت اتحاد اعضای شورا پیش می‌بریم. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن