شورای شهر

شهرداری ساختمان شورای عالی استان‌ها را تأمین کرد

به گزارش شورا‌آنلاین، در هفتاد و هشتمین جلسه علنی شورای شهر تهران مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران و رئیس شورای عالی استان‌ها اظهار داشت: با توجه به اینکه هفته آینده تعطیلات تابستانی شورا است و یک زمان یک ماهه را از دست خواهیم داد، طرح دو فوریتی ارائه شده که شهرداری تهران ساختمان شورای عالی استان‌ها را تأمین کند.

وی افزود: شورای عالی استان‌ها با توجه به قانون اساسی و اقدامات کلیدی که در دستور کار دارد، در حال حاضر محل مناسبی برای برگزاری جلسات ندارد و کمیسیون‌های شورای عالی استان‌ها در برج میلاد و جلسات هیأت رئیسه در دفتر معاونت فرهنگی شهرداری تهران برگزار می‌شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اضافه کرد: رایزنی‌هایی با شهردار تهران در خصوص ساختمانی در خیابان بخارست انجام شده است که جلسات شورای عالی استان‌ها آنجا برگزار و دبیرخانه کلانشهرها نیز در آنجا برگزار شود.

الویری افزود: تقاضای ما این است که بهره‌برداری از این ساختمان به شورای عالی استان‌ها داده شود و این اقدام نیز قبل تعطیلات شورای شهر باشد.

وی بیان داشت: مجلس شورای اسلامی با دولت توافقی کرده است که مرکز تحقیقات استراتژیک مجلس به دولت و مجلس سنای سابق به مجلس واگذار شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اظهار داشت: به دنبال آن هستیم که مصوبه‌ای از مجلس بگیریم و محل مناسبی را برای شورای عالی استان‌ها با معماری مناسب ایجاد کنیم و ممکن است این طرح ۵ سال دیگر به طول بینجامد.

اعضای شورای شهر تهران با دو فوریت واگذاری ملکی واقع در خیابان بخارست به وسعت ۲ هزار مترمربع از سوی شهرداری به شورای عالی استان‌ها به مدت ۴ سال موافقت کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن