اجتماعی و فرهنگی

جزئیات صدور ۹۰۰۰ میلیارد اوراق مالی برای متروی تهران

به گزارش شورا‌آنلاین، رجب صلاحی مدیر کل دفتر حمل و نقل ریلی درون شهری و حومه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: در رابطه باتخصیص۹۰۰۰ میلیارد ریالی اوراق مالی  اسلامی برای متروی تهران؛ بر اساس بند "د" تبصره ۵ قانون بودجه سال ۹۷ به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور مجوز داده شده است که از محل اوراق مالی اسلامی در حوزه حمل و نقل  ریلی به شهرها کمک کنند.

وی افزود:در بودجه سال جاری ۵۵ هزار میلیارد ریال از محل اوراق مالی اسلامی برای شهرداری‌های کشور در نظرگرفته شده است. از این مقدار ۴۰ هزار میلیارد ریال در حوزه حمل و نقل ریلی هزینه خواهد شد که از این مبلغ هم تاکنون مجوز هزینه حمل نقل برای شهرهای شیراز و تبریز به مبالغ۷۰۰۰ میلیارد ریال و ۶۵۰۰ میلیارد ریال صادر شده است. 

صلاحی ادامه داد:ضمن اینکه در سال۹۶ نیز مجوز لازم برای هزینه حمل و نقل به مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال برای متروی شهرهای تهران، مشهد، اصفهان ،قم و اهواز صادر شده بود.

وی گفت:اوراق مشارکت برای مترو زمانی به تأیید می‌رسد که مشاورهای آن گزارش‌های فنی- توجیهی تهیه کرده باشند؛ زیرا بایستی مشخص شود این اعتبار قرار است برای چه مواردی هزینه شود به عبارت دیگر باید جزییات پروژه مشخص شود و همچنین اعتبارات تخصیص یافته در سال گذشته نیز مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود اعتبارات گذشته چگونه خرج شده‌ است، از طرفی شورای شهر هر شهر باید مجوز دریافت اعتبار را مصوب کند تا امکان تخصیص اعتبار فراهم شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا