سیاسی

کواکبیان:چرا روحانی اصرار دارد مجلس برای تغییر کابینه دست به کار شود؟

به گزارش شورا‌آنلاین، نشست شورای اجرایی حزب‌مردم‌سالاری شعبه استان سمنان با حضور مصطفی کواکبیان؛ دبیر کل این حزب با حضور دبیران شهرهای مختلف این استان برگزار شد. در این نشست ابتدا گزارش از توسعه کمی و کیفی حزب مردم‌سالاری در این استان ارائه شد.

در ادامه، دبیر کل حزب‌ مردم‌سالاری با اشاره به خاستگاه این حزب از سمنان و ضرورت وجود صبر و شکیبایی در پیشبرد کار تشکیلاتی گفت: به خاطر تطبیق با اساسنامه تیپ ارائه شده از سوی کمیسیون ماده ۱۰ قانون احزاب وزارت کشور بنا داریم هفدهمین کنگره حزب مردم‌سالاری را شش ماه زودتر از موعد برگزار کنیم لذا امیدواریم برنامه‌ریزی‌هایی لازم در این زمینه بدون وقفه در همه استان‌ها انجام شود.

نماینده تهران با اشاره به شرایط سخت اقتصادی کشور و بسته پیشنهادی اروپا برای تداوم برجام گفت: خوشبختانه هرچه از انقلاب جلوتر آمده‌ایم در پروسه تصمیم‌سازی، عقلانیت بیشتری حاکم شده است. لذا هرچند رئیس‌جمهور در مورد عدم امکان صدور نفت از کل منطقه سخت گفت اما قطعا هیچگاه نظام جمهوری اسلامی قصد درگیری نظامی ندارد.

رئیس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به ملاقات خویش به همراه صالحی وزیر امور خارجه وقت با رئیس جمهور فعلی چین که آن زمان معاون دبیر کل حزب کمونیست چین بود گفت: ایشان به ما گفت «شما برنامه پنجم پنج ساله را اجرا می‌کنید اما ما برنامه شانزدهم را اجرا می‌کنیم و ما هم در ابتدای انقلابمان می‌خواستیم تمام دنیا را تغییر دهیم اما الان به این نتیجه رسیدیم که صرفاً به دنبال نجات کشور و اقتصاد خودمان باشیم.»

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سه نوع اشتباه دولت یعنی تعیین دستوری نرخ دلار به ۴۲۰۰ تومان و ثبت غیر ضروری سفارش به همه گروه‌های درخواست کننده و پیش فروش بی‌محابای سکه (که نابهنجاری اقتصادی زیادی در بازار ایجاد کرد) گفت: به هرحال شرایطی در کشور ایجاد شده است که تمامی مسوولان کشور باید شرایط کنونی جنگ اقتصادی را جدی بگیرند و جلب رضایتمندی مردم و هماهنگی و همدلی جناح‌ها نیز شرط مهم موفقیت ما در این کار زار مهم است.

 کواکبیان با اشاره به ضرورت تغییر برخی از اعضای خسته و ناکارآمد و بی‌انگیزه دولت گفت: نمی‌دانم چرا آقای روحانی اصرار دارد که حتماً مجلس دست به کار شود و خودش اقدامی نمی‌کند؟

وی با اشاره به ضرورت استفاده کابینه از مشورت اقتصاددانان برجسته کشور و کارشناسان علمی گفت: تشکیل شورای عالی اقتصادی سه قوه شاید برای همین چند ماه شرایط اضطراری باشد والا نمی‌تواند این شورا دائمی باشد. زیرا وجود چنین شورای بالادستی عملا وظایف وزارتخانه‌ها و مجلس و دستگاه قضایی را بی‌خاصیت می‌کند.

کواکبیان در پایان با اشاره به مشکلات عدیده فرهنگی اجتماعی سیاسی و اقتصادی فعلی کشور گفت: همانگونه که بارها گفته‌ام تنها راه برون رفت از انواع و اقسام این مشکلات، جدی گرفتن احزاب و تاثیر تحزب برتحولات کشور است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن