استان

واکنش دادستان کرج به شائبه عمدی بودن آتش سوزی بازارچه گلشهر

به گزارش شورا‌آنلاین، ساعت ۶ صبح روز گذشته بازارچه‌ پونه در گلشهر کرج دچار حریق شد. به گفته شاهدان عینی شدت آتش‌سوزی به‌ حدی بود که باوجود حضور سریع آتش‌نشانی ظرفِ ۴۵ دقیقه، تمامی بازارچه در آتش سوخت. در این حادثه دو نگهبان بازارچه دچار مصدومیت شدند. گفتنی است اکثر دستفروشان این بازارچه زنان سرپرست خانوار بوده‌اند.

یکی از دستفروشان بازارچه بیان کرد: ما قبل از این بازارچه در پیاده‌روها دستفروشی می‌کردیم. شهرداری با بهانه سد معبر، ما را به این بازارچه آورد اما صبح دیروز قبل از اینکه وارد بازارچه شویم، بازارچه و همه دارایی‌ها و سرمایه‌هایمان در آتش سوخت شد. این بازارچه را شهرداری به ما داده بود. اما امروز می‌گوید هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

این کارگر ادامه داد: اکثر دستفروشان اینجا زنان سرپرست خانوار بودند. به بازارچه که آمدیم مشتری‌هایمان را از دست دادیم. دیروز هم کل سرمایه‌مان در آتش از بین رفت. آتش نشانی می‌گوید برق بازارچه غیرمجاز بوده است. این برق را شهرداری برای بازارچه کشیده‌است اما حالا می‌گوید که ما قبل از اردیبهشت باید اینجا را تخلیه می‌کردیم و مسئولیتی بر گردن شهرداری نیست. اگر ما از بازارچه می‌رفتیم، کجا فروش می‌کردیم؟

 وی گفت: هیچیک از غرفه‌ها بیمه‌‌ی آتش‌سوزی نبود و حالا هیچ چیز قابل برگشت نیست. ما اگر پول بیمه کردن غرفه‌ها ار داشتیم که دیگر دستفروشی نمی‌کردیم. زمستانی که گذشت خودمان با کمک هم زمین خاکی بازارچه را موکت کردیم تا در زمستان کف بازارچه گِل نشود. این غرفه‌ها را ما احداث نکرده‌ بودیم. امروز شهرداری به‌جای شانه خالی کردن باید پاسخگوی عدم ایمن‌سازی غرفه‌هایی که به ما تحویل داده است، باشد.

نشانی از عمدی بودن آتش‌سوزی نیست
حاجی‌رضا شاه‌کرمی (دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز) با تاکید بر رسیدگی دادستانی به این حادثه بیان کرد: شواهد موجود حکایت از ناایمن بودن سیستم برق‌کشی بازارچه دارد که منجر به آتش‌سوزی روز گذشته شده‌ است.

وی ادامه داد: اطلاعات و شواهدی مبنی بر عمدی بودن این آتش‌سوزی در دست نیست. با این اوصاف دادستانی همچنان در حال پیگیری این حادثه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن