شورای شهر

واکنش محسن هاشمی به پیشنهاد عضو شورا مبنی بر استیضاح شهردار تهران!

به گزارش شورا‌آنلاین، محسن هاشمی در حاشیه هفتاد و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه علنی امروز در خصوص نوسازی بافت فرسوده به صورت بلوکی مطرح شد و اعضای شورای شهر نظرات خود را در این خصوص ارائه دادند.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه خیلی تغییرات در جزئیات این طرح بود، بنابراین کمیسیون با این طرح مخالفت کرد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینکه نوسازی در بافت فرسوده به صورت بلوکی مطرح شده بود، گفت: به عنوان مثال باید زمینی ۵۰ هکتاری برای نوسازی بلوکی در نظر گرفته شود که در تهران زمین با این ابعاد برای نوسازی پیدا نمی‌شود.

هاشمی اضافه کرد: بنابراین پیشنهاد دادیم از آنجا که باید روش‌های سرمایه‌گذاری در بافت فرسوده و راه‌های کاهش مخاطرات نوسازی بررسی شود، مجدداً این طرح به کمیسیون برای بررسی بیشتر بازگردد.

وی درباره تأمین اعتبار خط ۶ و ۷ مترو نیز گفت: بانک شهر به عنوان تأمین‌کننده مالی این خطوط باید منابع لازم را تأمین کند. اما از آنجا که شهرداری نتوانسته به الزامات قراردادی خود ازجمله به واگذاری زمین اقدام کند، بانک شهر نیز عنوان کرده که شهرداری خود به تعهدات خود عمل کند.

رئیس شورای شهر تهران افزود: در حال حاضر نیز بانک شهر مدیرعامل ندارد و امیدواریم آقای افشانی با هماهنگی شهرداران کلانشهرها این موضوع را تعیین تکلیف کند.

هاشمی درباره پیشنهاد رسولی برای استیضاح شهردار تهران گفت: بهتر است در این خصوص از خود عضو شورای شهر پرسیده شود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر نامه استعفای شیرازی رئیس سابق بازرسی شهرداری تهران مبنی بر اعمال قدرت‌ها در برکناری وی گفت: در این خصوص نیز باید از شهردار تهران سؤال پرسید.

رئیس شورای شهر تهران درباره نحوه توزیع آرم‌های طرح ترافیک نیز گفت: باید در این خصوص معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران توضیح دهد. اگر تخلفی صورت گرفته شده باشد قطعاً برخورد خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن