شورای شهر

فصل مشترک قوه قضاییه با مدیریت شهری در کمیسیون ماده صد

به گزارش شورا‌آنلاین، محسن هاشمی در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران گفت: به مناسبت هفته قوه قضاییه عرض می کنم که دستگاه قضایی امروز با چالشهای زیادی مواجه است که مهمترین آن شاید، آسیب دیدن اعتماد عمومی است.

وی ادامه داد: اگر ذهنیت عمومی درباره شهرداری یا دادگستری وسیستم قضایی کشور، محیطی ناسالم و آلوده باشد رفتار شهروندان نیز براساس همان شکل می گیرد، یعنی افراد برای پیش بردن کار و انجام خواسته های قانونی یا غیرقانونی خود براحتی مسیر رشوه رادر پپیش می گیرند و طبیعی است که این، خود موجب گسترش فساد می شود اما اگر این ذهنیت سالم باشد ، محیط اجازه طرح خواسته های غیرقانونی را نمی دهد.
رئیس شورای شهر تهران گفت: در واقع ریشه و قدرت اصلی دستگاههای عمومی و حاکمیت در ذهنیت جامعه قرار دارد و اگر این ذهنیت متزلزل شود، اقتدار نظام مورد آسیب قرار می گیرد.
هاشمی بیان کرد: فصل مشترک قوه قضاییه با مدیریت شهری در کمیسیون ماده صد و سایر کمیسیون های مربوطه وهمچنین دعاوی مربوطه به شهرداری و شورا در دیوان عدالت اداری است.

وی تصریح کرد: نظارت برعملکرد شهرداری و رسیدگی به پرونده های تخلف در مدیریت شهری نیز مانند سایر دستگاههای اجرایی توسط سازمان بازرسی کل کشور انجام می گیرد که امیدوارم تعامل مناسبتری بین دستگاه قضایی ومدیریت شهری در این حوزه برقرار گردد.

این عضو شورای شهر گفت: همه ما مسئولان باید در شرایط حساس فعلی کاهش نارضایتی عمومی، صرفه جویی و کاهش هزینه های تشریفاتی و غیرضروری و برنامه ریزی جهت مقابله با بحران اجتماعی را در دستور کار قرار دهیم.

هاشمی افزود: جادارد از زحمات محمد جواد شیرازی رییس سابق سازمان بازرسی شهرداری تهران که از پیشکسوتان جهاد وشهادت بوده و طی دوران مسئولیت خود ، از تمام توان و فرصت جهت خدمت بهره بردند تقدیر کنیم وبرای وی آرزوی موفقیت داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن