شورای شهر

علیخانی:تبعیض در توزیع طرح ترافیک خبرنگاران/ شهرداری از انتشار نام رسانه ها هراس دارد

به گزارش شورا‌آنلاین، محمد علیخانی با اشاره به انتشار لیست ناقص خبرنگاران دریافت کننده آرم طرح ترافیک گفت: معاونت حمل و نقل ترافیک و سازمان ترافیک شهرداری طبق مصوبه شورا و دستورالعمل اجرایی عوارض، باید نام خبرنگاران به اضافه نام رسانه‌شان را منتشر می‌کرد که معاونت حمل و نقل این کار را انجام نداده و خلاف مصوبه عمل کرده است. 

وی با بیان اینکه طبق قانون باید اسامی خبرنگاران و رسانه‌های آنها اعلام شود، گفت: این کار با تأخیر انجام شد و مدت زیادی طول کشید تا معاونت یک لیست ناقص را منتشر کند. این مسئله باعث افزایش ابهامات شده است. 

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورا با اشاره به اینکه یک ماه قبل نامه زدیم و از شهرداری درخواست کردیم که سریع‌تر اسامی خبرنگارانی که آرم طرح ترافیک دریافت کرده‌اند را برای شورا ارسال کند، گفت:‌ اما شهرداری پاسخی نداد. شهرداری تخلف کرده و قطعا این موضوع را پیگیری می‌کنیم. 

علیخانی با تأکید بر این موضوع که ظرف چند روز آینده باید علت کار این شهرداری مشخص شود، گفت: به نظر می‌رسد ابهامات زیاد است و تبعیضاتی صورت گرفته که شهرداری از انتشار اسامی رسانه‌ها هراس دارد. 

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه از ابتدا معاونت حمل و نقل ترافیک با تخصیص آرم طرح ترافیک خبرنگاری مشکل داشت،‌ گفت: مسئولین معاونت اعلام می‌کردند که این کار رانت است و مشکل دارد و هر کسی که به طرح جدید ترافیک اعتراض دارد به این دلیل است که رانتش قطع شده است. 

علیخانی گفت:‌ ما به مسئولین معاونت اعتماد کردیم ولی مصوب کردیم که اسامی را منتشر کند، به نظر می‌رسد چیزی که آنها ادعا می‌ کردند، در عمل محقق نشده و مبارزه با رانت نداشته‌اند و نتوانستند در این زمینه کاری کنند وگرنه دلیلی نداشت که لیست را این چنین منتشر کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن