اجتماعی و فرهنگی

آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از شهرداری تهران/سکوت هاشمی درباره دلایل رفتن مدیرعامل بانک شهر

به گزارش شورا‌آنلاین، محسن هاشمی صبح امروز با خروج از جلسه علنی شورای شهر تهران، مدیریت جلسه را به امینی نائب رئیس شورا سپرد و با حضور در جمع خبرنگاران در مورد جزئیات جلسه هم اندیشی صبح امروز اعضای شورا با شهردار تهران، گفت: هم شورا و هم شهردار تهران به این نتیجه رسیدند که جلسات هم اندیشی با دستور جلسه مشخص داشته باشند و با حضور معاونین و … نسبت به تعیین تکلیف مسائل مختلف اقدام کنند.

وی با بیان اینکه یکی از دستور جلسات امروز بررسی وضعیت بانک شهر بود، گفت: در این جلسه در مورد سوابق و وضعیت بانک، دلایل رفتن پورزرندی مدیرعامل سابق، وضعیت سهامداری این بانک، تعیین دقیق اعتبارات، میزان بدهی اعم از بدهی مردم به بانک و بدهی شهرداری به بانک مورد بررسی قرار گرفت.

هاشمی با بیان اینکه عمده نظرات بانک مرکزی در مورد صلاحیت مدیرعامل مورد بحث داغ قرار گرفت و راهکارهای خوبی مطرح شد، گفت: برای شهرداری، بانک شهر مهم است، چرا که ۹۶ درصد منابع این بانک از مردم و تنها ۴ درصد از سوی شهرداری‌ها تامین شده و اعتماد به این بانک باید باقی بماند و تصمیمات خوبی در این زمینه گرفته شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بانک مرکزی دلایلی را برای برکناری مدیرعامل بانک اعلام کرد، گفت: در مورد دلایل رفتن مدیرعامل سابق صحبت نمی‌کنم.

رییس شورای شهر تهران با بیان اینکه دستور جلسه دوم نیز در خصوص برنامه سوم توسعه و لزوم پایش برنامه دوم بود، گفت: ما باید پایشی از میزان تحقق پذیری برنامه دوم داشته باشیم تا ببینیم چند درصد به اهداف خود رسیده‌ایم.

وی با بیان اینکه نگارش برنامه سوم توسعه در شهرداری آغاز شده بود که شهرداری با رفتن نجفی دستخوش تغییراتی شد، گفت: به هر حال نظر اعضای شورای شهر این بود که از آنجایی که ما باید بودجه ۹۸ را بر مبنای برنامه سوم توسعه بنویسیم تا آخر تابستان این برنامه به تصویب خواهد رسید و بعد از آن در پاییز که فصل نگارش بودجه است به برنامه دقت خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا تحقیق و تفحص از همشهری پیش نمی‌رود، گفت: احکام اعضای تیم تحقیق و تفحص را امضا کردم و ربطی به رفاقتمان با مدیرمسئول همشهری ندارد.

هاشمی در مورد سرانجام تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره کارکنان شهرداری نیز گفت:‌ اطلاعات من در این زمینه بسیار زیاد است اما به موقع و در زمان بررسی آن را بیان خواهم کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن