شورای شهر

آخرین وضعیت امنیت و بدهی پارک های پایتخت

به گزارش شورا‌آنلاین، زهرا صدراعظم نوری در خصوص آبیاری پارک‌ها گفت: در آبیاری پارک‌ها از آب غیرشرب استفاده می‌شود و همچنین هماهنگی‌های لازم با شرکت آب و فاضلاب صورت گرفته است.

وی در پاسخ به این پرسش که اعلام شده شهرداری بدهی به اداره برق بابت برق پارک‌ها دارد، گفت: در این زمینه اطلاعی ندارم اما حتماً شهرداری برای روشنایی پارک‌ها با شرکت برق منطقه‌ای و سازمان آبفا تعاملاتی دارد.

نوری با بیان اینکه به صورت معمول استفاده از این امکانات بر اساس ضابطه و قانون است، گفت: از هر نوع انشعاب برقی نمی‌توان استفاده کرد حتما باید برق انشعاب آن منطقه را تأمین کند در غیر این صورت کار غیرقانونی است.

وی در خصوص ایمنی پارک‌ها گفت: ایمنی فضای شهری و فضاهای عمومی باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

رئیس کمیسیون سلامت شورا با اشاره به اینکه باید در فضاهای عمومی تجهیزات استاندارد لازم را داشته باشد، گفت: چرا که شهروندان از این وسایل استفاده می‌‌کنند و نباید با مخاطره روبه‌رو شوند.

نوری با تأکید بر این موضوع که در پارک‌ها وسایل و تجهیزات حتماً باید استاندارد لازم را داشته باشد، گفت: پیمانکارانی که در پارک‌ها فعالیت می‌کنند باید تجهیزات و وسایل را ایمن کنند مخصوصاً وسایل کودکان را که باید نکات ایمنی در آنها رعایت شود و این موضوع جزو تعهدات است و اگر عمل نکنند خلاف صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در شهرداری شرکت شهر سالم، اداره کل سلامت و مدیریت محیط زیست بر روی مسأله ایمنی و محیط زیست تأکید فراوان دارد واین موضوعات را پیگیری می‌کند، گفت: با یک دانشگاه هم قرارداد همکاری در این زمینه بسته شده است و این موضوع در برنامه کار کمیسیون سلامت و ایمنی قرار دارد.

رئیس کمیسیون سلامت شورا با بیان اینکه وضعیت ایمنی پارک‌ها خوب است، گفت: فقط یک مورد در یکی از پارک‌ها حادثه داشتیم و به غیر از آن مورد ناایمنی از پارک‌ها گزارش نشده است البته وظایف مناطق است که به طور مداوم این موضوع را پیگیری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن