اجتماعی و فرهنگی

جزئیات نشست شهردار تهران با مدیران بانکی کشور/ تکلیف بدهی های شهرداری چه شد؟

به گزارش شورا‌آنلاین، مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به مباحث مطرح شده در این نشست توضیح داد: بررسی و مذاکرات نشست منتج به تصمیمی برای تشکیل دو کارگروه بین نظام بانکی و شهرداری تهران شد.

مدیرعامل بانک ملی ایران هدف از فعالیت این کارگروه‌ها را تدارک نظام پرداخت منظمی در راستای تعیین تکلیف بدهی‌های شهرداری به نظام بانکی اعلام کرد. 

حسین‌زاده کارگروه دوم را که باز هم به طور مشترک میان بانک‌ها و شهرداری تهران تشکیل خواهد شد، برای حمایت از پروژه‌های عمرانی، زیستی، فنی، حمل و نقل و هر موردی که برای شهرداری اولویت داشته باشد، عنوان کرد. 

به گفته رئیس شورای هماهنگی بانک‌های دولتی کشور بانک‌ها در قالب کنسرسیومی اعلام آمادگی کردند که از پروژه‌های شهرداری حمایت کنند.

وی با بیان اینکه این حمایت‌ها، به خصوص برای رفع آلودگی پایتخت، انجام خواهد شد، اظهار کرد: باید همه دست به دست هم بدهیم تا این شهر را برای مردم خوبمان در تهران یک شهر سالم و زیست‌پذیر و منطبق با استانداردهای جهانی درست کنیم.

محمدعلی افشانی شهردار تهران نیز در خصوص این نشست گفت: خوشبختانه مدیران بانکی کشور بالاتفاق روی دشواری و مشکلات عدیده کلانشهر تهران و مسائل شهرداری واقف بوده و شرایط اقتصادی موجود نیازمند حمایت و همکاری همه ذینفعان اقتصادی با مدیریت شهری می‌باشد.

وی افزود:تهران، پایتخت ایران و صرفاً مرکز استان تهران نبوده بلکه این شهر پایتخت کل کشور و دارای تنوع قومی و دینی بوده و همه آنها بواسطه قدرت رأی‌شان، صاحب حق می‌باشند.

افشانی ادامه داد:تهران مرکز ثقل و گرانیگاه ایران است و دولت، مجلس، نظام بانکی، مدیران شهری و تمام ذینفعان در اداره این کلانشهر مسئولیت مدنی مشترک دارند و باید موجبات افزایش احساس همگرایی بیشتر و ایفای نقش مسئولیت مدنی مشترک در بین همگان شوند. 

شهردار تهران خاطرنشان کرد:بانک‌ها نقش مؤثر و مفیدی در توسعه کشور دارند و اکثریت پروژه‌های اقتصادی و عمرانی با مشارکت بانکها اجرا شده یا می‌شوند؛ از این‌رو کارگروه مشترک شهرداری و بانک‌ها برای سرمایه‌گذاری بیشتر در شهر و تعیین تکلیف بدهی شهرداری به بانک‌ها تشکیل می‌شود که نقش مؤثری در توسعه شهر خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا