شورای شهر

نباید یک عده تعدیل شوند تا یک عده جدید وارد شهرداری شوند!/استخدام و جذب نیروی جدید در شهرداری تهران ممنوع است

به گزارش شورا‌آنلاین، حسن خلیل آبادی عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران گفت: با جذب و استخدام هر نیرویی در شهرداری مخالفم زیرا شهرداری تهران به اندازه کافی نیرو دارد و در بین همین حقوق بگیرها، افراد کارآمد، باسواد و متخصص هم زیاد است.

وی افزود:ممکن است مدیری دوست داشته باشد رئیس دفترش که محرم و امین اوست را خود انتخاب کند. این موارد ایرادی ندارد اما این فرد با همان مدیر از شهرداری برود و در بدنه شهرداری رسوب نکند زیرا شهرداری به اندازه کافی نیرو دارد و ما نیز نباید جذب نیرو را از جیب مردم انجام دهیم.

خلیل آبادی ادامه داد:اگر ما می خواهیم به بستگان و آشنایانمان خدمتی کنیم باید از جیب خودمان باشد نه از جیب شهرداری و عوارض مردم. هر استخدامی بار مالی برای شهرداری دارد و این در حالی است که نیرویی نیز در شهرداری نیاز نداریم.

وی گفت:در حال حاضر مجوز استخدام در شهرداری ممنوع است و اگر خلاف این اتفاق رخ دهد و این بدنه گسترده تر از آنکه هست بشود در تعارض با عدالت اجتماعی است. اینکه ما عده ای را تعدیل کنیم تا عده ای را جذب کنیم، مورد تأیید ما نیست. در حال حاضر بخشنامه ممنوعیت جذب نیرو در شهرداری ابلاغ شده، هرچند بعضی شرکت های پیمانکار امکان جذب نیرو دارند اما اگر جذب نیرو سبب شود شهرداری حقوق تازه ای، پرداخت می شود چنین مجوزی وجود ندارد.

خلیل آبادی خاطرنشان کرد:در حال حاضر شهرداری ۵۰۰ میلیارد تومان ماهیانه حقوق و دستمزد می دهد و در چنین شرایطی، شرعاً، قانونا ایجاد هزینه استخدامی از جیب مردم درست نیست.

وی گفت:در حالی که بیشتر فعالیت های شهرداری برون سپاری شده فلسفه وجود ۶۸ هزار نیرو مشخص نیست، می گویند در ازای هر یک پست، چهار نفر استخدام شده است. این مانند این است که برای یک تیم فوتبال ۱۱ نفره، ۴۴ نفر را داخل زمین بفرستید که هم مدیریت ضعیف است و هم عملاً کارآمدی پائین می آید.
قصد دارم به زودی در خصوص قراردادهای جدید در شهرداری، گزارشی از شهردار بخواهم. همچنین می توان هر گونه استخدامی را در سامانه شفافیت وارد کرد همانطور که ما در صحن به طور شفاف رأی می دهیم این گونه موارد نیز شفاف مشخص شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن