سیاسی

سید حسن خمینی:آقای افشانی در پست های مختلف منشا خیر و برکت بوده اند/برای موفقیت باید جامعه را بهتر شناخت

به گزارش شورا‌آنلاین،حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در تجدید میثاق مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر با آرمان های امام خمینی (س) گفت: آقای افشانی هرجایی بودند منشأ خیر و برکت بوده اند و ان شاء الله شهرداری تهران هر در سال های پیش روی از برکات وجود ایشان بهره مند شود.

یادگار امام افزود: آقای مهندس هاشمی هم ما را یاد آیت الله هاشمی می اندازد که دین بزرگی گردن انقلاب دارند و همه ما به نوعی مدیون ایشان هستیم.

وی با اشاره به داستان حضرت موسی (ع) و حضرت خضر (ع) اظهار داشت قاعده کلی کسانی که مسئولیت می پذیرند این است که باید قوی و امین باشند.

سید حسن خمینی گفت: اولین بعد مسئولیت و وظیفه این است که آدمی از شرایط مطلع باشد. قوت قبل از اینکه به بازو باشد به فکر است. اگر ندانید در مجموعه ای که کار می کنید وضعیت چیست، هرکاری می کنید ممکن است بدتر شود.

وی تأکید کرد: اگر از وضعیت جامعه و محیط کار مطلع نباشید ممکن است بیشتر تلاش کنید و کمتر نتیجه بگیرید. پس باید تلاش کنیم جامعه را بهتر بشناسیم. شناخت جامعه راه های زیادی دارد و بیشترینش این است که پای صحبت خود جامعه بنشینید.

یادگار امام افزود: دومین بعد این است که راه حل ها را بشناسیم و تلاش کنیم بدانیم درمان چیست. یک وقت فردی می تواند به شما مشورت دهد که جلوی صدها ساعت کار و صرف بودجه های کلان را بگیرد. این کار علم ودانش است.

وی یادآور شد: انقدر کارها بوده که بدون کامل کردن دانش مطالعاتی زود شروع کردیم و بعدها باید تلاش می کردند هرآنچه انجام شده را به صفر برسانند. اگر شما مطالعات دقیق داشته باشید لازم نیست هزینه و وقت زیاد بگذارید و سریعتر به نتیجه می رسید.

سید حسن خمینی سومین بعد را کار کردن دانست و تأکید کرد: نفس کار کردن باید تبدیل به یک ارزش شود. واقعیت این است که هرچه بیشتر کار کنید بیشتر نتیجه می گیرید. کسی از کناره نشستن به جایی نرسیده و وقتی یک نفر اجیر ملت می شود باید کار کند.

وی اظهار داشت: چهارمین بعد امانت است. مسئولیتی که در اختیار ما قرار گرفته چند روزی بیشتر نیست. از این فرصت استفاده کنید و برای کسانی که شما را انتخاب کرده اند کار کنید.

یادگار امام تأکید کرد: چقدر ما مدیون کسانی هستیم که رفتند تا آرامش در جامعه باشد و مدتی مسئولیت دست شما قرار بگیرد؟ لذا این را به عنوان یک امانت بدانید و در حفظ آن کوشا باشید.

وی یادآور شد: امیرالمؤمنین(ع) در نامه به مالک اشتر می فرماید که همه انسان ها چند چیز را زشت می دانند که یکی از آنها نقض عهد است. اینها فطری بشری است و مسلمان و کافر ندارد.

سید حسن خمینی با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی ها دلسوزی است، افزود: کسی که به خدمت گرفته می شود اگر دلسوز باشد کار را به بهترین نحو ممکن انجام می دهد. دلسوزی تعریف های متعددی دارد ولی ساده ترین آن این است که هر کاری می کنی فکر کن برای خودت می کنی. فطرتا انسان ها دلشان برای خودشان می سوزد.

وی ادامه داد: قانون طلایی اخلاق چیزی است که همه به آن اعتقاد دارند. چیزی که برای خودت می پسندی برای دیگران هم بپسند و چیزی که برای خودت نمی پسندی برای دیگران هم مپسند. دلسوزی یعنی اینکه فکر کنید برای خودتان کار می کنید.

یادگار امام تأکید کرد: دلسوزانه هرچه بیشتر کار کنید؛ در حالی که هم موضوع و هم راه حل را می شناسید. اگر یکی از اینها نباشد کار خراب می شود. البته شرط لازم همه اینها این است که آدم توکلش را به خدا بیشتر کند. اعتمادتان را به خدا بالا ببرید و دلتان را با خدا صاف کنید؛ امام دلش را با خدا صاف کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن