اجتماعی و فرهنگی

پایان صف و انتظار طولانی؛در عرض کمتر از یکساعت معاینه فنی بگیرید

به گزارش شورا‌آنلاین و به نقل از روابط عمومی ستاد معاینه فنی خودروهای تهران،
حسینی منش دراین خصوص اظهار داشت: در دوماه ابتدایی سال به علت مشمول شدن خودروهای تولید سال ۹۲ و همچنین مراجعه خودروها برای دریافت معاینه فنی برتر جهت مشمول گردیدن تخفیف ویژه ۲۰ درصدی تردد در محدود طرح ترافیک، تعدادی از مراکز با افزایش مراجعه و ازدحام و به طبع ایجاد صف مواجه شدند. که در همین راستا، جهت مدیریت و رفاه حال شهروندان ستاد معاینه فنی نسبت به افزایش ساعت کاری و شیفت مراکز و همچنین افزایش ظرفیت مراکز با استقرار سه واحد سیار معاینه فنی در سطح شهر اقدام نمود. در حال حاضر به رغم رشد ۲۵ درصدی مراجعات در مراکز در مقایسه با سال قبل وضعیت مراجعات به مراکز عادی و شهروندان می توانند در کمتر از یک ساعت نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند.البته جهت به حداقل رسیدن مدت انتظار در مراکز به شهروندان توصیه می گردد حتماً با استفاده از خدمات سامانه نوبت دهی آنلاین، در زمان مشخص به مرکز مورد نظر بدون هیچگونه انتظار در صف مراجعه نمایند. همچنین می توانند با ارسال عدد ۱ به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۱۱۲ از طول صف در هر مرکز مطلع و در نهایت خلوت ترین مرکز را برای انجام معاینه فنی خودرو انتخاب نمایند.
وی در ادامه درارتباط با رویه انجام معاینه فنی در شهر تهران گفت: در حال حاضر برای کلیه خودروهای مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی شهر تهران معاینه فنی برتر انجام می گردد. در معاینه فنی برتر تست آلایندگی خودرو در دو دور موتور آرام و ۲۵۰۰ دور در دقیقه اندازه گیری می شود و در مقایسه با معاینه فنی معمولی که تنها در دور آرام انجام می گردد تست آلایندگی آن سخت گیرانه تر است.خودروها کاملا بصورت اختیاری در صورت داشتن شرایط استاندارد می توانند معاینه فنی برتر و یا معاینه فنی معمولی دریافت نمایند. باید به این نکته اشاره شود با عنایت به لحاظ تخفیف ۲۰ درصدی برای خودروهای دارای معاینه فنی برتر جهت تردد در محدوده طرح ترافیک بدون تردید از لحاظ اقتصادی داشتن معاینه فنی برتر به صرفه تر خواهد بود.از ابتدای اجرای طرح معاینه فنی برتر در مراکز شهر تهران و لحاظ تخفیف ویژه برای خودروهای دارای این معاینه فنی جهت تردد در محدوده طرح ترافیک در حدود ۹۲ هزار دستگاه خودرو معاینه فنی برتر دریافت کرده اند. ضمنا ۴۰هزار دستگاه خودرو با سن تولید کمتر از ۴ سال بدون داشتن الزام قانونی تنها برای استفاده از شرایط تخفیف ویژه ۲۰ درصدی تردد در محدوده طرح ترافیک نسبت به اخذ معاینه فنی برتر خودروی خود اقدام نموده اند که بدون تردید مراجعه خودروهای غیر مشمول می تواند یکی از امتیازات و اثرات مثبت اجرا و پیاده سازی طرح ترافیک جدید در تهران محسوب شود.
مدیرعامل ستاد معاینه فنی در پایان تصریح کرد: حتماً شهروندان قبل از مراجعه به مراکز جهت اطلاع از آخرین وضعیت ساعت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودروهای تهران  inspection.tehran.ir و اطلاعیه های مربوطه مراجعه نمایند. در حال حاضر دو مرکز بیهقی و آبشناسان و یک واحد سیار بصورت ۲۴ ساعته به شهروندان ارائه خدمات می نمایند. همچنین قبل از مراجعه جهت جلوگیری از اتلاف وقت نسبت به بازدید عمومی از خودروی خود اقدام نمایند. شایان ذکر است برای خودروهای دارای دود آبی و ایراد روغن سوزی، سایر تست های فنی تا رفع این ایراد انجام نخواهد گردید.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن