مدیریت شهری

ممنوعیت افزایش قیمت برای تاکسی‌های فاقد تاکسی متر

به گزارش شورا‌آنلاین، محمد علیخانی در مورد رد مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر افرایش میانگین ۱۲.۵ درصدی کرایه اتوبوس و تاکسی در سال جاری توسط کمیته انطباق فرمانداری تهران اظهار داشت: براساس قانون، این مصوبه باید مجددا در کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر مورد بررسی قرار بگیرد و اگر در بررسی‌های تجدیدنظر شد، مجددا به فرمانداری تهران ارسال می‌شود و اگر بررسی‌ها مصوبه قبلی شورای شهر تهران را درباره افزایش کرایه اتوبوس و تاکسی تأیید کرد، به هیأت حل اختلاف ارسال می‌شود. 

وی با تأکید بر اینکه هیچ گونه افزایش قیمتی در کرایه تاکسی و اتوبوس قانونی نیست، گفت: باید در این خصوص سازمان تاکسیرانی شهر تهران و همین‌طور فرمانداری تهران نظارت لازم را داشته باشند تا خودسرانه افرادی نسبت به افزایش کرایه اقدام نکنند. 

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران تأکید کرد: در صورت تأیید مصوبه افزایش نرخ کرایه تاکسی‌ها، تا زمانی که تاکسی‌متر بر روی تاکسی نصب نشود، افزایش کرایه قابل اجرا نیست و  حتما باید همه تاکسیرانان نسبت به نصب تاکسی‌متر اقدام کنند و اگر این اقدام صورت نگیرد، مصوبه فعلی معنایی نخواهد داشت. 

وی بیان داشت:‌ تاکسی‌هایی که دارای تاکسی‌متر نباشند، اجازه افزایش کرایه‌ها را نخواهند داشت. 

علیخانی افزود: سالهاست موضوع تاکسی‌متر در تاکسی‌ها مطرح شده است ولی عملی نمی‌شود، که در مصوبه شورای شهر به این موضوع تأکید شده است. 

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. متاسفانه با این وضعیت کرایه ها اوضاع ترافیک و آلودگی هوا بدتر از قبل خواهد شد ، مسئولان شهری و شورای شهر و در نهایت دولت فقط شعار حمل و نقل عمومی سر می دهند و در عمل دنبال گسترش حمل و نقل تک سرنشین و رونق اوضاع خرید و فروش خودروی شخصی هستند ؛ با افزایش کرایه اتوبوسها استقبال مسافران کمتر خواهد شد و خودروی شخصی به صرفه تر خواهد بود در صورتی که کیفیت و کمیت خدمات در اتوبوسرانی کمتر شده و می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا