سیاسی

توضیحات چمران درباره ماجرای بازداشت معاون قالیباف

به گزارش شورا‌آنلاین،مهدی چمران عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران گفت: ماجرای بازداشت معاون شهردار به خیلی قبل‌تر از امروز برمی‌گردد و در دوره‌ای که آقای قالیباف شهردار تهران بودند، مسائلی پیش آمده بود که گفتند به شهردار هم ربطی ندارد.

وی ادامه داد: گویا موضوع به یک تعاونی برمی‌گشت که گفتند به هر حال کارهایی از سوی ایشون صورت گرفته و مسائل مالی پیش آمده و از این جهت مدتی بازداشت شدند. به نظرم موضوع مربوط به حدود یکسال پیش است و بعد از بازداشت هم آزاد شدند. این موضوع به شهرداری مربوط نبود و اصلاً منتسب به شهرداری نبود. البته به جز معاون شهردار چند نفر دیگر هم این مشکل را داشتند و اعلام هم کردند که این موضوع اصلاً ربطی به شهرداری ندارد. من در جزئیات دقیق این مسئله نیستم چون همانطور که گفتم مربوط به شهرداری نبود.

چمران در ادامه گفت: در دوره آقای قالیباف تحولات خوبی در تهران صورت گرفت و متأسفانه عده‌ای درصدد زیر سؤال بردن این اقدامات و تحولات مثبت هستند. این در حالی است که بعد از آقای قالیباف نه تنها تحول خاصی صورت نگرفته است بلکه بسیاری از اقدامات و کارها نیز متوقف شده است. به همین دلیل برای پاسخگویی به مردم، از این شیوه استفاده کرده و تلاش می‌کنند به نحوی ناکارآمدی و کم‌کاری خود را پوشش دهند.

این عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران در رابطه با علل روند تخریب مسئولان شهری دوره قبل از سوی شورای شهر کنونی اظهار داشت: یکی از دلایل این موضوع به بی برنامه‌گی شورای شهر بازمی‌گردد؛ قاعدتاً اگر شورا برنامه خاص و مدونی داشت بر آن برنامه‌ها متمرکز می‌شد. از سویی گاهی سیاسی کاری نیز می‌تواند عملکرد مجموعه را تحت الشعاع قرار دهد. به طور کلی آفت شورا و شهرداری سیاسی شدن و سیاست‌زدگی شود و سهم خواهی گروه‌ها و جناح‌های خاص در آن صورت گیرد.

وی بیان کرد: بنابراین وقتی چنین آفتی وارد شورای شهر و یا شهرداری شود، قطعاً نباید انتظار نتایج مثبت و خوب داشت. همانطور که مشاهده می‌شود در حال حاضر کم کاری بر شورا مستولی گشته و علیرغم آنکه شرایط برای کار کردن مساعد است؛ اما کارهای خاصی صورت نمی‌گیرد.

چمران گفت: تهران شهری نیست که بتوان آن را را به آسانی رها کرد. به هر حال علیرغم تمام آن سیاست‌زدگی‌ها ما امیدواریم که با انتخاب شهردار جدید، این روند تغییر کند و فعالیت‌ها جهت کار و تلاش در شهر تهران آغاز شود.
منبع:فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن