مدیریت شهری

پرونده عجیب شهرداری در دادگاه/پرنده های قاچاق در باغ پرندگان تهران!

به گزارش شورا‌آنلاین، علی حسینی پس از بازدید از موزه عین‌الدوله و موزه گرافیک واقع در شهرداری منطقه ۴ اظهار داشت: در این منطقه یک میلیون نفر زندگی می‌کنند که  10 درصد از جمعیت تهران می‌شود و همینطور ۱۰ درصد مساحت تهران را شهرداری منطقه ۴ به خود اختصاص داده است.

وی افزود: منطقه ۴ ده سال از مابقی مناطق تهران عقب‌تر مانده است چرا که شهری با یک میلیون نفر جمعیت فاقد شهربازی و یک کتابخانه عمومی بزرگ است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر احداث باغ پرندگان اظهار داشت: فاز یک باغ پرندگان از سال ۹۰ شروع به کار کرد و با ۱۵ هکتار به بهره‌برداری رسیده است ولی فاز ۲ آن همچنان با مشکلاتی مواجه است که باید نسبت به رفع آن اقدام شود.

وی افزود: در مدیریت قبلی فاز ۲ باغ پرندگان افتتاح شد ولی هیچ پرنده‌ای در آن وجود نداشت و در حال حاضر نیز صاعقه‌گیر برای این محیط به صورت کامل نصب نشده است و جایگاه پرندگان به درستی مشخص نیست.

وی افزود:در حال حاضر همچنان برای فاز یک باغ پرندگان به دادگاه می‌رویم چرا که پرندگان قاچاقی وارد کردند و این اقدام بدون اطلاع سازمان حفاظت محیط زیست بوده است.

وی افزود: فاز ۲ باغ پرندگان دارای مسیری نامناسب و خطرناک است که باید نسبت به حل مسائل ایمنی هر چه سریع‌تر اقدام شود

حسینی گفت: در نهایت به دنبال آن هستیم که تا پایان شهریور ماه امسال فاز ۲ باغ پرندگان را به صورت کامل و همراه با پرندگان افتتاح کنیم.

وی خاطرنشان کرد: فنس‌های باغ پرندگان از نظر کیفیت و نصب مشکلی ندارد ولی باید این فنس‌ها کامل شود که در حال حاضر نسبت به تکمیل آن اقدام کرده‌ایم.

وی افزود: برای پرندگان فاز ۲ باغ پرندگان هم با سازمان حفاظت از محیط زیست قراردادی منعقد کردیم و امیدواریم با همکاری فیمابین فاز دوم هر چه سریع‌تر و با مشکلات کمتری افتتاح شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن