استان

شمارش معکوس برای کلنگ زنی تراموای ارومیه

به گزارش شورا‌آنلاین، محمد حضرت پور با اشاره به راه اندازی تراموای شهری به عنوان یکی از بزرگترین پروژه های شهری مدیریت شهری، بیان کرد: مطالعات اجرای تراموی شهری به اتمام رسیده است و این پروژه در مرحله عقد قرارداد است و در هفته دولت با استفاده از منابع خارجی وارد فاز اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه با کلنگ زنی تراموا، این پروژه در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری می‌رسد، ادامه داد: بهترین راهکار برای توسعه حمل و نقل ریلی در ارومیه راه اندازی تراموای شهری است، تراموایی که هم اینک در ۶۷ درصد شهرهای دنیا از آن استفاده می‌کنند.

حضرت پور  افزود: فاز اول تراموا  10 کیلومتر است که از مسیر خیابان‌های طالقانی، مدنی، پنج راه، فرهنگیان ایثار و بلوار شهید قاسمی عبور می‌کند و سمت غرب شهر را به قسمت شرقی شهر وصل می‌کند.

وی تصریح کرد: برای رفع معضل ترافیک در ابعاد سخت‌افزاری و نرم‌افزاری اقدامات مختلفی در حال انجام است که یکی از این موارد احداث خط یک تراموای شهر ارومیه است، با راه‌اندازی سیستم قطار شهری سبک و یکپارچگی با سایر سیستم‌های حمل و نقل شهری از جمله تاکسی و اتوبوس و هماهنگی بیشتر آن برای افزایش کارآیی و بهبود سیستم حمل و نقل اهتمام می‌شود.

شهردار ارومیه افزود: با راه‌اندازی سیستم قطار شهری به تدریج شاهد کاهش تقاضای سفر با خودروی شخصی شده و استفاده از وسایل نقلیه عمومی در جامعه نهادینه خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن