شورای شهر

علیخانی: طرح ترافیک صدای همه را در آورده است/ باید فکری به حال معاونت حمل و نقل کرد!

به گزارش شورا‌آنلاین، پانزدهم اردیبهشت ماه از راه رسید در حالی که طرح ترافیک هنوز با اما و اگرهای فراوانی روبروست. گذشته از سرگردانی مردم عدم تحقق وعده هایی که در طول این مدت در اجرای بی کم و کاست آن صورت گرفت، افکار عمومی را نسبت به این طرح بدبین کرد. با توجه به این موضوع گفتگوی کوتاهی با «محمد علیخانی» رئیس کمیسیون حمل‌ و نقل و ترافیک شورای شهر تهران داشتیم که با هم می خوانیم:

محمد علیخانی ضمن انتقاد از روند اجرای طرح ترافیک گفت:  متاسفانه اجرای این طرح و تخصیص سهمیه ها بسیار بسیار ضعیف و دارای مشکلات است. 

*معاونت حمل و نقل شهرداری از توزیع درست طرح بازمانده

وی با انتقاد از فراموش شدن نقش و جایگاه اصلی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهر تهران که گویا معاونت را به  معاونت طرح ترافیک تبدیل کرده اند (!) اذعان کرد:  معاونت حمل و نقل ترافیک نشان داد با وجود بسیج تمام حوزه معاونت حمل و نقل و ترافیک ، حتی از توزیع درست مجوزها هم بازمانده و نتوانسته درست عمل کند و صدای همه درآمده است.

*اختلال در کار شورا

رئیس کمیسیون حمل‌ و نقل و ترافیک شورای شهر تهران با بیان اینکه شورای شهر وظایف و مسئولیت های زیادی دارد و این موضوع زمان بسیار زیادی از وقت شورا را گرفت، اظهار داشت: متاسفانه عملکرد بد معاونت حمل‌ و نقل و ترافیک سبب شد کار شورا هم با مشکل مواجه شود. خبرنگاران و اقشار مختلف جامعه طی تماس های مکرر به نحوه بد توزیع و مدیریت طرح ترافیک اعتراض کرده اند.

*باید فکری به حال معاونت حمل و نقل شهرداری کرد

وی در پاسخ به این سوال که راهکار منطقی برون رفت از این مشکل چیست؟ اذعان داشت: باید فکر اساسی برای معاونت حمل و نقل ترافیک کرد، با لجبازی و حرف گوش نکردن نمی توان امور را مدیریت کرد.

محمد علیخانی در ادامه افزود: بیشتر از اینکه خود طرح ایراد داشته باشد، اجرای آن با مشکل برخورد کرده است. متاسفانه مشکل ما دقیقا در اجرا است.

*برخی اطلاعات غلط دادند

وی افزود: ما نمی گوییم طرح ایراد ندارد اما ایراد طرح را با تعامل و مشورت و همفکری می توان حل کرد.  ولی دوستان در معاونت حمل و نقل معتقدند  کارها به خوبی پیش می رود! در صورتی که ما مدام تذکر دادیم که اینگونه نیست و کارها با این شرایط انجام نمی شود.

 وی افزود: با وجود تذکرات متعدد ما، معاونت حمل و نقل ترافیک معتقد است کارها به خوبی پیش می رود، اکنون شاهد نتیجه پیش بینی آنها هستیم که منجر به سرگردانی مردم شده است.  

*حتی خود من هم نتوانستم وارد سایت شوم

وی در پایان با اعلام اینکه سایت ثبت نام مشکل دارد، گفت: حتی خود من هم خواستم وارد این سایت شوم با مشکل روبرو بودم. کاربر باید بتواند وارد سایت شود و اطلاعات لازم را وارد کند اما وقتی با دردسرهای فراوان وارد سایت می شوید و اطلاعات را وارد می کنید بعد از مدت کوتاهی سیستم قطع می شود و باید دوباره اطلاعات را وارد کرد. متاسفانه افراد بسیاری با این مشکل روبرو هستند. 
منبع:رستاخیز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن