شورای شهر

هاشمی:مدیریت شهری ناکارآمد است/ساخت بافت فرسوده نباید پولدارها را پولدارتر کند!

به گزارش شورا‌آنلاین،محسن هاشمی در اولین همایش همایش بررسی چالش‌ها و راهکارهای نوین مدیریت شهری اظهار داشت: همه نیروهایی که از اوایل انقلاب روی کار آمدند، در دولت اصلاحات و در دولت احمدی نژاد حضور داشتند و دچار انسداد مسئولیتی شدیم. این نیروها حاضر نیستند جای خود را به جوانان بدهند.
هاشمی ادامه داد: از مقامات دولتی و کشور می‌خواهم تا به جوانان اعتماد کنند. در مقام شایسته سالاری، جوانان نسبت به میان سالان و پیران در اولویت هستند.
رئیس شورای شهر تهران درباره سیاستگذاری و پایش مدیریت شهری گفت: در ۱۰۰ سالی که از احداث شهرداری‌ها می‌گذرد، همواره به زیرساختها توجه کمتری شده است. همه مدیران به خاطر سرعت در انجام امور به صورت تخصصی و گام به گام به مسائل نپرداختند و همین عامل باعث شد تا چالش‌هایی روبرو شویم.
وی با اشاره به اینکه نیم قرن است که تهران مشکل ترافیک دارد و هنوز هم ترافیک یکی از معضلات تهران است، گفت: عدم توجه به توسعه پایدار، عامل این مسائل است که باعث شده تا تلاش‌های ما چالش‌های جدی را به وجود آورد.
هاشمی با بیان اینکه توسعه پایدار به معنای انجام اموری است که برای آیندگان مشکل ساز نشود، گفت: به عنوان مثال درآمد حاصل از تراکم فروشی در محلی هزینه شده است که حمل و نقل خصوصی را گسترش داده؛ این در حالی است که باید رویکرد ما توسعه حمل و نقل عمومی باشد.
رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه تهران نیازمند فراهم کردن زیربنای یک حمل و نقل یکپارچه است، گفت: سیستم اتوبوسرانی و تاکسیرانی جوابگوی نیاز شهروندان نیست و باید سیستم حمل و نقل انبوه گسترش یابد.
هاشمی با بیان اینکه ترافیک حال حاضر شهر تهران به خاطر ناکارآمدی مدیریت شهری است، گفت:‌ مردم متوجه مدیریت ناکارآمد می‌شوند. نباید در محل‌هایی هزینه‌ کنیم که بازده وجود ندارد.
رئیس شورای شهر تهران مشکل پسماند را یکی دیگر از معضلات شهر تهران دانست و گفت: باید زباله‌ها در مناطق جمع آوری شوند، در حال حاضر پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب هنوز مشکل پسماند برطرف نشده است.
وی با اشاره به بافت فرسوده گفت: نتوانستیم برای جذب سرمایه خصوصی کاری کنیم. باید با راهکارهایی سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در بافت فرسوده جذب می‌کردیم تا پولدارها پولدارتر نشوند و ساکنان بافت فرسوده نیز از نظر اقتصادی رشد کنند.
هاشمی با تأکید بر اینکه اگر طرحی پیوست‌های حقوقی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سلامت و محیط زیست را نداشته باشد منجر به توسعه پایدار نمی شود، گفت: تمام پروژه‌ها باید ذی‌نفع داشته باشد تا بتوانیم از این طریق جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی را محقق سازیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا