مدیریت شهری

برخورد جدی با حذف پارکینگ درساخت و سازهای شمال شرق تهران

به گزارش شورا‌آنلاین،سید علیرضا حسینی شهردار منطقه چهار تهران از نظارت مستمر بر اجرای دقیق قانون در ساخت های منطقه خبر داد و گفت: با تخلفات مربوط به حذف و تبدیل پارکینگ و ساخت و سازهای غیر مجاز، به صورت جدی برخورد می شود.

وی افزود:برخی از مالکان بعد از تهیه نقشه اولیه و دریافت پروانه ساخت و ساز به صورت غیر قانونی تغییرات دلخواه خود را به دور از چشم ماموران شهرداری در حذف و تبدیل پارکینگ به محیط های مسکونی و یا واحدهای اداری صورت می دادند که این اقدام مشکلات فراوانی را برای شهروندان ایجاد می کند.

حسینی ادامه داد:حذف و تغییر کاربری پارکینگ غیر مجاز است و احداث پارکینگ در ساختمان هایی که امکان احداث آن وجود دارد اجباری است لذا صدور پروانه ساختمانی بدون در نظر گرفتن پارکینگ برای اینگونه ساختمان ها ممنوع است.

وی گفت:با توجه افزایش روزافزون تعداد خودروها و افزایش مشکلات ترافیکی در معابر منطقه ، پیش بینی و جانمایی پارکینگ عمومی برای رفع معضل ترافیک از تدابیری است که مدیریت منطقه در سال ۹۷ برای رفع آن تصمیماتی اتخاذ کرده است.

حسینی در پایان خاطرنشان کرد:شهرداری منطقه ۴ از صدور مجوز بنا بدون رعایت پارکینگ خودداری کرده و همچنین زمینه های لازم برای ایجاد پارکینگهای عمومی در محلات مختلف منطقه در دستور کار قرار داده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن