شورای شهر

خداکرمی: اینکه سرپرست جزو گزینه های شهرداری نیست نظر من بود/ هفت کاندیدای شهرداری اگر بیماری دارند صادقانه بگویند!

به گزارش شورا‌آنلاین، ناهید خداکرمی در پاسخ به این پرسش که شما اعلام کرده بودید حسینی مکارم شهردار تهران نمی‌شود ولی اسم وی جزو کاندیداهای شهرداری بود، گفت: من نظر خودم را گفتم بالاخره یکسری شرایطی وجود دارد و قطعاً طبق معیارهایی که اعضا داشتند به این نتیجه رسیدند که برخی از معاونین شهردار هم جزو کاندیداهای شهرداری باشند. 

وی در پاسخ به این پرسش که تعدادی از گزینه‌های شهرداری تهران بازنشسته هستند، گفت: استعلام گرفته شده هنوز قانون منعی برای به کار گرفتن افراد بازنشسته ندارد. اگر در آینده قانون تغییر کند فکری می‌کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر این موضوع که شهرداری تهران میدان کشتی نیست، گفت: شهر با زور بدنی یا قوه مدیریتی یک نفر نمی‌تواند اداره شود. باید سیستمی کار شود و تلاش ما بر این است که یک رهبر برای شهرداری انتخاب کنیم و همه چیز وابسته به یک نفر نباشد و با چیدن مهره‌ها در جاهای مختلف بتوانیم کار را به درستی پیش ببریم.

به اعتقاد خداکرمی اگر یک مدیر بسیار قوی بیاوریم ولی سیستم با آن کار نکند موفق نخواهد بود. سعی می‌کنیم مدیریت شهری به سمت و سوی مدیریت کارشناسی و چند فاکتوری برود. 

به گفته وی، این ۷ کاندیدا می‌توانند هر کدامشان رهبر باشند. 

وی در پاسخ به این پرسش که ایا جزو شرایط انتخاب شهردار گذاشته‌اید که فرد موردنظر بیمار نباشد و در وسط راه فعالیت را متوقف نکند، گفت: در بین این ۷ نفری که انتخاب کرده‌ایم همه باید صادقانه اگر بیماری دارند بگویند تا مبادا در مسیر مدیریت اختلال ایجاد شود. البته ما قصد کنکاش در زندگی افراد را نداریم و اگر موضوعی است خودشان باید بیان کنند.

خداکرمی با تاکید بر اینکه شهر در حال حاضر سروسامان پیدا کرده و روال عادی خود را طی می‌کند گفت: جای نگرانی نیست استعفا و رفت‌وآمد مدیران امری طبیعی در تمام دنیاست. 

وی تأکید کرد: از بین این ۷ نفر یکی انتخاب می‌شود و اگر باز هم مشکلاتی وجود داشته باشد شهردار را استیضاح می‌کنیم نباید موضوعات را به بحران تبدیل کرد در همه جای دنیا همین است.

خداکرمی در پاسخ به این پرسش که یکی از اصلاح‌طلبان اعلام کرده با وضعیت فعلی آینده خوبی برای شهر متصور نیستم، گفت: این فرد محترم و نظرش هم محترم است همه ما باید یاد بگیریم چیزی که فکر می‌کنیم درست است همیشه درست نیست. ۲۱ نفر با خردجمعی  تصمیم گرفته و کار را پیش می‌برند.

وی در خصوص خروج هاشمی از شهرداری گفت: صلاح در این دیده شد که هاشمی در شورا بماند. 

خداکرمی در پاسخ به این پرسش که احتمال تغییر در بین ۷ کاندیدا وجود دارد، گفت: هر چیزی ممکن است ولی فعلاً مبنای تغییر نداریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن