شورای شهر

هاشمی: کاندیداهای شهرداری را تخریب نکنید

به گزارش شورا‌آنلاین، محسن هاشمی در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران فرارسیدن ایام مبارک ماه شعبان بویژه میلاد حماسه سازان کربلا، سالار شهیدان، برادر باوفا و فرزند ایشان امام سجاد را تبریک گفت.

وی ادامه داد:امروز سالروز تاسیس نهاد پرافتخار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و تقارن روز پاسدار و روز ارتش ، فرصت مناسبی است تا از تمامی ایثارگران و رزمندگان پرافتخار دفاع مقدس تجلیل شود.

رئیس شورای شهر تهران گفت: نیروهای مسلح در هرکشور ، نمادی از وحدت ملی، اقتدار ، امنیت و فداکاری برای وطن است ودر ایران این نماد با شاخص های اعتقادی ودینی گره خورده است، نمی توان سخن از تمامیت ارضی، دفاع از وطن و عشق به ایران زد اما در برابر حماسه و رشادتهای بی بدیل بزرگمردان تاریخ بی تفاوت ماند.

این عضو شورا افزود: نیروهای سپاه ، بسیج وارتش ، جان برکفانی بودند که از نخستین ماههای پیروزی انقلاب ، برای حفظ تمامیت ارضی ایران، آماج مخاطرات فراوانی چه از سوی تجزیه طلبان داخلی وچه دشمنان خارجی واقع شدند و نباید ، این رشادتهای ماندگار تحت الشعاع مسایل روز و رخدادهای سیاسی قرار گیرد چرا که امنیت امروز ما وحفظ یکپارچگی و صلابت کشور مرهون همین اقتدار و توانمندی نیروهای مسلح است.

وی ادامه داد: به همین مناسبت از طرف اعضای شورای اسلامی شهرتهران، دستان پدران ومادران شهدا که چنین شیرمردان وشیرزنانی را در دامن خود پرورش وتقدیم ایران اسلامی کردند می بوسم و در پیشگاه جانبازان وخانواده معزز ومحترم آنان بویژه همسران گرامی جانبازان ، سرتعظیم فرود می آورم.

هاشمی گفت: تاریخ چند هزار ساله ایران، در بردارنده افتخارات وموفقیتهای فراوانی است اما کمتر مقطع تاریخی را در تاریخ ایران و بسیاری از کشورهای جهان می توان یافت که اینگونه شاهد مجاهدت وایثارگری ملتی باشد که با دستان خالی در برابر دو ابرقدرت شرق وغرب ایستاد و ارتش چندملیتی و سراپامسلح بعث عراق را با اتکا به نیروی ایمان و عشق به وطن به عقب راند.

به اعتقاد هاشمی، متاسفانه بسیاری از حقایق و افتخارات دفاع مقدس همچنان در جامعه محجور مانده است و این رسالت ماست که بدور از تبلیغات کم اثر کلیشه ای و استفاده های سیاسی، بر ترویج ارزشها و حماسه آفرینی های فرزندان ایران بکوشیم و ارزشهای بنیادین جامعه که بزرگترین سرمایه ما در برابر چالشها وتهدیدات پیش روی بین المللی است را دستخوش منازعات سیاسی نکنیم.

وی ادامه داد: نکته دیگری که در اینجا لازم می دانم که به آن اشاره کنم، موضوع انتخاب شهردار جدید تهران است که در رابطه با آن شایعات و مطالب زیادی در فضای مجازی منتشر شده است.

عضو شورای شهر تهران گفت: شورای پنجم فرایند انتخاب شهردار را براساس هم اندیشی و خرد جمعی آغاز کرده است و امیدواریم بتوانیم در اسرع زمان ، این فرایند را به نتیجه برسانیم و مدیریت شهری دوره جدید خود را آغاز کند.

هاشمی بیان کرد: اما این موضوع نباید منشا تخریب و بداخلاقی قرار گیرد، از همه فعالان سیاسی و رسانه ای می خواهم که در موضوع انتخاب شهردار تهران با ایجاد فضایی چند صدایی اما در بستری سالم، کارشناسی و سازنده، اعضای شورا را در توجه به ابعاد گوناگون ومسایل ومصالح شهر یاری کنند و از هرگونه تخریب به له یا علیه کاندیداها یا چهره های مختلف بپرهیزند، بویژه با توجه به ترکیب شورای شهر تهران و همراهی دوستان در فهرست امید، تخریبها و بداخلاقی ها می تواند آسیب جدی به چهره اصلاحات واعتدال در جامعه فراهم بیاورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن