شورای شهر

در جلسه استعفای شهردار تهران چه گذشت؟/ نجفی چند روز دیگر عمل جراحی دارد

به گزارش شورا‌آنلاین، محمد علیخانی با اشاره به جلسه امروز شورای شهر گفت: قبل از عید قرار گذاشته بودیم که سه‌شنبه ۱۴ فروردین جلسه هم‌اندیشی در خصوص بررسی استعفای نجفی شهردار تهران برگزار شود.

وی ادامه داد: این جلسه با حضور شهردار تهران برگزار شد و نجفی بیشتر تاکید داشت که بیمار است و نمی تواند شهر را به درستی اداره کند.

علیخانی افزود: نجفی گفت که مصلحت شهر در این است فرد جدید انتخاب شود.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بیان کرد: بعد از صحبت های نجفی برخی از اعضا به عنوان موافق و مخالفت صحبت کردند.

وی ادامه داد: مخالفان استعفا معتقد بودند که بحث فشارهای سیاسی  باعث این تصمیم نجفی شده است. موافقان هم دلایل آقای نجفی را قانع‌کننده دانسته و معتقد بودند که باید خود نجفی در این زمینه تصمیم گیری کند.

این عضو شورا گفت: در جلسه امروز شورا ۱۵ نفر حضور داشتند و ۶ نفر  نبودند. در بین افراد حاضر مخالفان استعفا بیشتر بود ولی قرار شد در جلسه ای که همه اعضا بودند در این باره تصمیم گیری شود.

علیخانی گفت: همچنین در این جلسه مطرح شد که اگر شورا با رفتن نجفی مخالفت کند آیا خود آقای نجفی می‌ماند؟ که  نجفی گفت نمی‌مانم. نهایتاً قرار بر این شد استعفا در روز  19  فروردین در دستور کار قرار گیرد و در جلسه علنی موافقان و مخالفان صحبت کند و در نهایت رای گیری شود. 

به گفته علیخانی، مخالفان دلیل اصلی استعفا را مسایل سیاسی عنوان کردند و موافقان( نه اینکه موافق رفتن نجفی باشد،) به صحبت های نجفی اعتماد کرده و معتقدند باید خودش تصمیم بگیرد.

وی گفت: البته نجفی فشارهای سیاسی را رد نکرد اما معتقد بود  بیماری مزید بر علت شده و گفت که  اگر فقط بحث سیاسی بود می‌ماند ولی در حال حاضر بحث بیماری بر کار من تأثیر گذاشته، چرا که باید درمان شوم و به زودی عمل جراحی دارم نمی‌خواهم در کار شهرداری خلل ایجاد شود. 

وی در خصوص استعفای دوم نجفی گفت: ایشان قبلا یک استعفا داده بودند و استعفای دوم خلاصه استعفای اول بود.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که برای شهرداری سرپرست انتخاب می‌کنید، گفت:‌این موضوع در جلسه روز یکشنبه ۱۹ فروردین مورد بررسی قرار می‌گیرد اگر در آن جلسه نجفی دیگر در شهرداری تهران نماند در خصوص سرپرست باید اقدام کنیم.

وی با تأکید بر این موضوع که به سرعت نمی‌توانیم گزینه جدیدی برای شهرداری انتخاب کنیم، گفت: ابتدا سرپرست می‌گذاریم و بعد شهردار را انتخاب می‌کنیم چرا که نمی‌توانیم شهر را به حال خود رها کنیم.

علیخانی در پاسخ به این پرسش که در رسانه‌ها اعلام شده که مصطفی سلیمی شهردار منطقه سه قرار است به عنوان سرپرست انتخاب شود، گفت:‌بحث هیچ شخصی نشده است فعلا بحث قبول یا عدم قبول استعفا است.

وی در پاسخ به این پرسش که از گزینه‌های قبلی که برای شهرداری تهران مطرح کرده بودید این بار استفاده می‌کنید، گفت:‌نمی‌دانم. اصلا موضوعی مطرح نشده است برخی از آن افراد در جاهایی سمت گرفتند و برخی هم مانند مرعشی استعفا داده‌اند.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که شما از اول می‌دانستید که آقای نجفی مرد استعفا است پس چرا وی را به عنوان شهردار انتخاب کردید؟ گفت:‌خیلی از دوستان یادشان است که این موضوع در آن زمان هم مطرح شد و مصاحبه‌هایی هم صورت گرفت اما آقای نجفی صراحتا اعلام کرد که خوب  شده و قلبش مشکلی ندارد آن موقع موضوع بیماری جدید مطرح نبود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن