اجتماعی و فرهنگی

گزارش رئیس پلیس پایتخت از شب چهارشنبه آخرسال؛ کوچکترین ناامنی در تهران گزارش نشده است/تعیین مکان برای برگزاری مراسم به عهده شهرداری و شورا است

به گزارش شورا‌آنلاین، سردار حسین رحیمی در تشریح آخرین وضعیت پایتخت در شب چهارشنبه پایان سال اظهار کرد: دو منزل مسکونی براثر بی توجهی سازندگان مواد محترقه منفجر شد که براساس آمار  ظاهرا یک نفر جان خود را از دست داده است.

رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه ۸ نفر از اخلال گران در چهارشنبه سوری امسال دستگیر شده اند گفت: این افراد طبق وعده قبلی و با توجه به هماهنگی با مقام قضایی تا پایان تعطیلات نوروزی بازداشت خواهند بود.

سردار رحیمی با تاکید بر اینکه آمارهای موجود حاکی از همراهی بهتر مردم پایتخت با پلیس است، اضافه کرد: امسال خوشبختانه سال کم حادثه تری در شب چهارشنبه پایان سال به نسبت سنوات قبل داشتیم.

وی ادامه داد: همچنین وضعیت ترافیکی خیابان ها و بزرگراه های پایتخت کاملا عادی است و مردم به تذکرات پلیس توجه بیشتری داشتند.

رییس پلیس پایتخت با اشاره به آمار تماس های مردمی با مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ گفت: از ظهر امروز سه هزار و پانصد و شصت مورد تماس مردمی با این مرکز برقرار شده است که ۳۱۷۰ مورد مرتبط با مواد محترقه و مزاحمت و ۲۵۹ مورد مرتبط با خرید و فروش مواد محترقه بوده است.

سردار رحیمی با اعلام خبر کشفیات به دست آمده طی روز جاری گفت: در عملیات امروز ۳۳۵۱ عدد انواع مواد محترقه کم خطر ۴۳ کیلو مواد محترقه خطرناک و ۳۱۰ انواع مواد دست ساز کشف و ضبط شده است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در رابطه با وضعیت امنیتی پایتخت به دنبال فراخوان های برخی از شبکه های معاند برای امشب گفت: علیرغم شلوغ کاری شبکه های معاند و توهمات گردانندگان این شبکه ها خوشبختانه کوچکترین ناامنی در تهران گزارش نشده است.

وی در انتها خاطرنشان کرد: امسال دهها نفر از نیروهای پلیس افتخاری در کنار ماموران پلیس برای تامین امنیت در معابر پایتخت حضور داشتند.

وی با بیان اینکه  به اموال عمومی آسیب نرسیده است، گفت: فقط چند سطل اشغال آتش زده شده است. پیش بینی مکانی برای برگزاری مراسم هم به عهده شهرداری و شورای شهر است و وظیفه ما پیشگیری بود که اقدامات مناسبی هم در این رابطه انجام دادیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن