شورای شهر

پرونده حذف نیروهای سازمان بازرسی از شرکت‌های تابعه شهرداری روی میز شورا/تصمیم گیری بعد از تعطیلات نوروز

به گزارش شورا‌آنلاین، علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به تصمیم شهردار تهران بر حذف نیروهای سازمان بازرسی از شرکت‌های تابعه شهرداری تهران گفت: استناد آنها به بحث اساسنامه شرکت‌هاست که چون آنها شرکت هستند، سازمان بازرسی در آنجا حضور نداشته باشد، اگر چه دلایل موافق و مخالف برای این تصمیم وجود دارد.

سخنگوی شورای شهر تهران با بیان اینکه این شرکت‌ها بر اساس قانون تجارت اداره می شوند و یک حالت نیمه مستقل دارند اظهار کرد: در این وضعیت شبهه به وجود آمده است و در حال  بررسی‌ شرایط هستیم، و چون هنوزبررسی‌ها تکمیل نشده نمی توانیم ارزیابی روشنی از این تصمیم ارائه دهیم.

وی در خصوص اهمیت حفظ حضور بازرسین در شرکت های تابعه شهرداری گفت: این یک بحث حقوقی است و باید به یک تشخیص حقوقی روشنی برسیم و سپس آن را پیگیری کنیم.

اعطا در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان تغییر قانون برای حفظ حضور بازرسان در شرکت‌های تابعه گفت:  شورا نمی تواند قانون تجارت را تغییر دهد زیرا مصوبه مجلس است و این موضوع یک مقدار به نسبت شهرداری و شرکت های تابعه بر می گردد که بر این اساس وضعیت در حال بررسی است تا مشخص شود که رویکرد درست حقوقی چیست.

وی با اشاره به اینکه موضوع هفته گذشته در کمیسیون نظارت و حقوقی شورا بحث شده بود اظهار کرد: اکنون در حال بررسی هستیم و در جلسه ای که بعد از تعطیلات برگزار خواهد شد به جمع‌بندی خواهیم رسید و حتماً نتیجه را اعلام خواهیم کرد.

سخنگوی شورای شهر در پایان با بیان اینکه شهرداری استناداتی داشته است خاطرنشان کرد: این موضوع هم دلایل قانونی داشته و هم دلایل مخالف و باید صبر کنیم تا بررسی ها تکمیل شود و زمانی که بررسی‌ها تکمیل شد من گزارش خواهم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن