اجتماعی و فرهنگی

بهترین مسیرهای دسترسی به بهشت زهرا(س) در پنج‌شنبه و جمعه آخر سال

به گزارش شورا‌آنلاین، طبق یک سنت همه ساله هموطنان در روزهای پنج‌شنبه و جمعه آخر سال به زیارت اهل قبور و همچنین غبارروبی مزار شهدا می‌روند.

بر پایه این گزارش،‌ شهروندان تهرانی نیز در این دو روز به زیارت مرقد مطهر امام راحل و غبارروبی مزار شهدا و در گذشتگان خود می‌روند و با توجه با تقارن این روزها با روزهای پایان سال پیش‌بینی می‌شود مبادی ورودی و خروجی بهشت زهرا با ازدحام وسایل نقلیه و ترافیک سنگین مواجه شوند.

براین اساس پلیس راهنمایی و رانندگی برای تسهیل در تردد شهروندان و مدیریت مسیر و جلوگیری از ترافیک در روزهای پنج‌شنبه و جمعه آخر سال تمهیدات ترافیکی خاصی را برای تردد شهروندان به بهشت زهرا در نظر گرفته است.

بر پایه این گزارش ساکنان غرب تهران می‌توانند جهت دسترسی به بهشت زهرا از طریق بزرگراه آیت‌الله سعیدی از مسیر غرب به شرق بزرگراه آزادگان وارد آزادراه خلیج فارس به سمت جنوب شده و از طریق پل حرم وارد بلوار علامه عسگری و نهایتا از طریق در سیزده آبان (باب‌السلام) وارد بهشت زهرا شوند؛ دسترسی به قطعات جدید نیز از این طریق میسر است.

برای تردد ساکنان مناطق مرکزی تهران نیز تمهیدات پلیس راهور تهران به شرح ذیل است. این دسته از شهروندان می‌توانند پس از ورود به بزرگراه نواب و سپس بزرگراه تندگویان وارد بزرگراه شهید هاشمی شده و از طریق در (باب‌الشهدا) وارد قطعات داخلی بهشت زهرا (س) شوند؛ دسترسی به قطعات شهدا و قطعات جدید نیز از این مسیر امکان‌پذیر است.

همچنین ساکنان مناطق شرق تهران نیز می‌توانند از طریق بزرگراه شهید رجایی یا مسیر شرق به غرب بزرگراه آزادگان وارد جاده قدیم قم به سمت جنوب شده و پس از عبور سه راهی باقرشهر از درهای باب‌الرضا و باب‌الزهرا (س) وارد قطعات قدیم شوند؛ همچنین از طریق درهای باب‌الحیدر و باب الحوائج نیز به قطعات جدید نیز دسترسی داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن