اجتماعی و فرهنگی

پورسیدآقایی: همیشه ارزان کردن به نفع مردم نیست/شورای شهر می توانست گرانی بلیط مترو را تصویب نکند اما تصویب کرد!

به گزارش شورا‌آنلاین، محسن پورسیدآقایی در مورد افزایش نرخ بلیط مترو در سال آینده و بازتاب آن در میان مردم گفت: این حرف من به تنهایی نیست مترو مشکلات بسیاری دارد و با انباشت طلب‌های که از دولت دارد، یکی از راه حل‌ها افزایش نرخ بلیط مترو تشخیص داده شده است.

وی ادامه داد: شورای شهر هم از مشکلات مترو باخبر است و می توانست این گرانی بلیط را تصویب نکند اما کرد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: قیمت تمام شده بلیت در سال آینده به نحوی است که براساس قانون یک سوم آن را باید دولت، یک سوم را مردم و یک سوم را شهرداری بدهد که دولت یک سوم خود را علی‌رغم اینکه فکر می‌کردیم با تغییر شهرداری و مدیریت شهری ارائه بدهد تا این تاریخ نداده و عملا پرداخت دوسوم بلیت مترو به گردن شهرداری است.

وی ادامه داد: همیشه ارزان کردن به نفع مردم نیست چراکه در نهایت دود آن به چشم مردم می‌رود.

پورسیدآقایی تصریح کرد: بودجه معاونت حمل و نقل ۶ هزار میلیارد تومان است که بیش از نیمی از آن یعنی ۵۷ درصد هزینه مترو، ۱۲ درصد هزینه بهره‌برداری از آن، ۲۰ درصد هزینه اتوبوسرانی و مابقی در سایر نقاط تخصیص می‌شود. در واقع ۷۰ درصد اعتبارات در بخش مترو هزینه می‌شوند.

معاون شهردار تهران گفت: آمار پرداخت بدهی دولت به مترو بسیار ناچیز بوده و تا به امروز یک بار ۴۸ میلیارد و بار دیگر ۲۹ میلیارد تومان پرداخت شده است که البته هیچ کدام از این پرداختی‌ها به صورت نقدی نبوده و تا امروز از دولت در زمینه یارانه بلیط مترو، اتوبوس و سایر موارد هیچ پول نقدی دریافت نکرده‌ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن