اجتماعی و فرهنگی

ایراد فرمانداری به افزایش قیمت بلیت مترو: دولت پول نمی دهد اما نباید به مردم فشار وارد کرد

به گزارش شورا‌آنلاین، محمد قانبیلی با حضور در جمع خبرنگاران با اعلام تصویب کلیات بودجه  17 هزار و ۴۳۰ میلیارد تومانی شهرداری تهران در سال ۱۳۹۷ در هیات تطبیق فرمانداری، گفت‌: پس از این که بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران در شورای اسلامی شهر تهران به تصویب رسید، بودجه برای  بررسی نهایی و بررسی تطبیقی به فرمانداری ارسال شد و در جلسه‌ای که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران و یکی از معاونان شهرداری برگزار شد، این لایحه بودجه بررسی شد و خوشبختانه بدون کمترین ایراد به تصویب رسید.

وی با بیان این که بودجه خوبی بسته شده بود، خاطر نشان کرد: تنها چند ایراد شکلی و جزئی داشت که مقرر شد برای اصلاحیه به شورای اسلامی شهر تهران باز گردانده شود تا این ایرادت کوچک نیز برطرف شود.

قانبیلی در مورد بررسی قیمت مصوب بلیت مترو در شورای اسلامی شهر تهران و بررسی آن در فرمانداری نیز بیان‌ کرد: بر اساس قانون، افزایش هر خدمت و جنسی باید با نرخ تورم هماهنگی داشته باشد، اما درصد افزایش بلیت مترو بیشتر از ۱۰ درصد است که باید آن نیز بررسی شود.

عضو هیات تطبیق فرمانداری تهران در پایان، افزود: مسئولان شهرداری معتقد هستند که دولت  در خصوص مترو کمک نمی‌کند و وعده‌هایش محقق نشده است و بار مترو بر دوش شهرداری است، اما نباید  فشار مضاعفی بر روی مردم هم ایجاد شود و باید در مورد بلیت مترو و درصدهای افزایشی آن بررسی ‌دقیق تری کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن