مدیریت شهری

توقف تمامی عملیات ساختمانی در تهران از ۲۹ اسفند تا ۵ فروردین

به گزارش شورا‌آنلاین، سید حمید موسوی با بیان اینکه شهر یک موجود زنده است و در مسیر تکامل خود مدام در حال دگردیسی است، اظهار کرد: شهر تهران نیز به لحاظ وسعت و قدمت از این قاعده مستثنی نبوده و در حال حاضر چهره شهر در برخی نقاط عملاً بیشتر شبیه به یک کارگاه ساختمانی است و سیما و منظر آن هنوز پذیرای بهار طبیعت نیست.

 

وی افزود: اما برابر یک سنت پسندیده که ایرانیان منازل خود را با نزدیک شدن به ایام پایان سال از هرگونه آلودگی پاک می کنند، از مدیریت شهری هم این انتظار را دارند تا شهر محل سکونتشان را که خانه ای در مقیاس بزرگ تر است پاکیزه و زیبا کند.

 

مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه مدیریت شهری بر آن شده است تا برای آرام سازی و حفظ پاکیزگی محیط، بهبود سیما و منظر شهری و ارتقاء کیفی نگهداشت شهر با مشارکت شهروندان اقداماتی را انجام دهد، تصریح کرد: برای دستیابی به شهری پرنشاط، آرام، ایمن، زیبا و پر امید و لزوم کنترل ساخت و سازهای شهری، کاهش حوادث و خطر پذیری کارگاه های ساختمانی و املاک مجاور و هم جواری ها از تاریخ ۲۵/۱۲/۹۶ الی ۱۵/۱/۹۷ عملیات ساختمانی اعم از گود برداری، تخریب برای افزایش ضریب ایمنی و کاهش خطرات احتمالی متوقف می شود.

 

موسوی گفت: همچنین از تاریخ ۹۶.۱۲.۲۹ تا ۹۷.۱.۵ کلیه عملیات ساختمانی متوقف می شود تا با آرامش و خاطری آسوده شهر نیز به پیشواز نوروز رود.

وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد: با توجه به اهمیت موضوع یکپارچگی و وحدت رویه در مناطق ۲۲ گانه و نواحی، کارگاه های ساختمانی با عنوان نگهداشت شهر اقدامات لازم نسبت به نصب تابلوی مشخصات پروژه، نصب حصار و حفاظ کارگاهی، آراستگی محیط کارگاه و بخش های پیرامونی، رنگ آمیزی حصار کارگاهی، ایجاد آرامش و ایمنی در کارگاه ها، کنترل جرثقیل های برجی مستقر در کارگاه ها ( اعم از فعال، غیرفعال) و رعایت استاندارد های لازم در مورد نوع دستگاه و گواهینامه اپراتور و ایمن سازی و اجرای سازه نگهبان تا رفع خطر کامل را در دستور کار خود قرار می دهند. 

 

به گفته مدیرکل معماری و ساختمان معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران تمامی این موارد روزانه توسط کارشناسان اداره کل معماری و ساختمان، شهرداران مناطق و نواحی و کارشناسان شهربان و حریم بان توسط ۴ اکیپ رصد، کنترل و پایش می شود و کارشناسان سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ در کنار این اکیپ ها برای پاسخ گویی و رفع مشکلات شهروندان حضور دارند.

 

موسوی تاکید کرد: همچنین در ایام تعطیلات نوروز کارشناسان حوزه شهرسازی و معماری و اداره کل معماری و ساختمان به صورت شیفت کاری جهت پاسخگویی و رفع مشکلات شهروندان در محل کار خود حضور دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن