سیاسی

واکنش نماینده مردم تهران در مجلس به انتشار جزئیات قراردادهای شهرداری

به گزارش شورا‌آنلاین،نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با ایجاد شفافیت، دلایل زیرساختی و زمینه های افشاگری ها که می تواند جامعه را ملتهب و متشنج کند از بین می رود. بنابراین در یک شرایط مطلوب، معقول و ایده آل امثال این اتفاق حتما کمک رسان بزرگی است اما کافی نیست.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با اشاره به قرار گرفتن قراردادهای شهرداری بر روی سایت شفاف، برای اطلاع همه اقشار جامعه از جزئیات قراردادهای بالای یک میلیارد تومان عنوان کرد: لازم است کارهای زیادی شبیه این اقدام انجام شود تا تکنولوژی و امکانات این چنینی به توسعه همه جانبه شهری، زندگی و توسعه مدیریتی دستگاه ها و سازمان ها کمک کند.

این نماینده مجلس در ادامه افزود: قرارداد، سایت و اینکه عدد آن یک میلیارد یا کمتر باشد اینها نکات فنی و کارشناسی است که باید در کارگروه های کارشناسی به آن پرداخته شود، اما نفس این کارها ضروری و لازم و البته ستودنی است.

نجفی در ادامه گفت: اینکه قراردادهای صد میلیون یا یک میلیارد منتشر شود یا با چه مقدماتی بر روی سایت قرار گیرند حرف دیگری است؛ همه اینها موضوعات فنی و تکنیکی است که باید دیده شود تا وقتی صحبت از شفافیت می کنیم بدانیم که کدام یک از حلقه های این زنجیره باید وجود داشته باشد تا این شفافیت به کفایت اتفاق بیفتد، نفس این کار بسیار ضروری است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به نظر من از رهگذر همین خدمات آی تی بیس و خدمات دولت الکترونیک است که می توانیم اتاق شیشه ای به وجود آوریم و شفافیت را بیش از پیش رواج دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن