شورای شهر

نامگذاری یکی از سالن‌های شورا به نام عباس شیبانی

به گزارش شورا‌آنلاین، محمدجواد حق‌شناس در نشست خبری خود اظهار کرد: طی ۷ ماه گذشته از شورای پنجم، ۳۵ نشست رسمی، ۱۵ جلسه فوق‌العاده توسط کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران برگزار شده است و اعضای کمیسیون در طی این مدت ۳۰ تذکر در حوزه مدیریت شهری در صحن شورا مطرح کردند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تصریح کرد: تشکیل کمیته‌های ۷ گانه ذیل کمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای شهر تهران اقدام دیگر این کمیسیون بوده که کمیته‌هایی از جمله کمیته ورزش با مسئولیت حجت نظری، کمیته اجتماعی با مسئولیت الهام فخاری، کمیته دینی با مسئولیت مسجدجامعی، کمیته گردشگری با مسئولیت خلیل‌آبادی، کمیته مشارکت با مسئولیت حجت نظری و همچنین کمیته فرهنگی با مسئولیت بنده فعال شده است. 

وی گفت: در کنار فعالیت کمیته‌ها و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، کمیسیون فرعی نیز با عنوان کمیسیون نامگذاری شکل گرفته است که حدود ۴۶ مصوبه در این کمیسیون به تصویب رسیده است که بیش از نیمی از این مصوبات در صحن علنی شورای شهر تهران مطرح و باقی مصوبات نیز در انتظار مطرح شدن در صحن شورا هستند. 

حق‌شناس با اشاره به فرایند پرداخت وام به خبرنگاران، اهالی رسانه، نویسندگان و فعالان در حوزه فرهنگی و ورزشی بیان کرد: این موضوع نیز در شورای پنجم به طور جد در دستور کار قرار گرفت و علی‌رغم تمام محدودیت‌ها و کمبود اعتبارات پرداخت وام به این افراد در دستور کار قرار گرفت. 

وی گفت: البته با توجه به مصوبه شورای چهارم میزان وام به خبرنگاران، اهالی رسانه و نویسندگان ۱۰ میلیون تومان بود اما با توجه به محدودیت‌های مالی و البته افراد پشت نوبت (۱۸۰۰ نفر) مبلغ وام برای این افراد به ۵ میلیون تومان کاهش یافت. 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران ادامه داد: زیرمجموعه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران دو مجموعه از جمله ستاد شورایاری‌ها و ستاد ثمن‌ها نیز وجود دارند که این دو ستاد نیز فرایند فعالیت خود را آغاز کرده است. 

حق‌شناس در خصوص آخرین وضعیت نامگذاری یکی از خیابان‌های شهر تهران به نام مصدق بیان کرد: پیشنهاد این موضوع برمی‌گردد به زمان نامگذاری خیابانی به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دوره چهارم که در این زمینه حجت‌الاسلام دعایی پیشنهادی را مبنی بر نامگذاری خیابانی به نام مصدق مطرح کرد.

وی گفت: در این دوره از مدیریت شهری نیز پیشنهاداتی در خصوص نامگذاری خیابان‌هایی به نام مصدق مطرح شده است که در خصوص آخرین پیشنهاد به نتیجه خوبی رسیده‌ایم که خیابان کارگر به نام مصدق نامگذاری شود. 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران افزود: این موضوع در کمیسیون نامگذاری به تصویب رسیده است و ما منتظریم نامگذاری خیابان کارگر به نام مصدق در صحن شورا مطرح و با رای اعضا خیابانی به نام مصدق در تهران داشته باشیم. 

حق‌شناس در پاسخ به این پرسش که با توجه به نزدیک شدن ۲۹ اسفند آیا این نامگذاری انجام خواهد گرفت یا خیر، گفت: امیدواریم با توجه به روزهای پایانی سال نامگذاری خیابان مصدق در دستور کار هیئت رئیسه قرار بگیرد و ما شاهد این نامگذاری باشیم. 

وی همچنین در خصوص فعالیت کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در حوزه کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد: در این زمینه شهرداری و شورای شهر تهران توجه ویژه‌ای را به موضوع آسیب‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف از جمله زنان آسیب دیده، کودکان کار و خیابانی و… دارد. 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران گفت: در همین بخش بازدیدهایی طی ماه‌های گذشته از سوی مسئولان شهری  چه در شورا و چه در شهرداری تهران انجام شده است و تلاش می‌شود با برنامه‌ریزی دقیق و مدون اقدامات موثری انجام شود.

حق‌شناس همچنین در خصوص نامگذاری ساختمان شماره ۲ به نام سعید حجاریان گفت: در مورد این موضوع در یک جلسه‌ای پیشنهاد شد و در کمیسیون فرهنگی نیز به طور جدی به آن پرداخته نشد که با رسانه‌ای شدن این خبر سعید حجاریان طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که از نامگذاری معبر یا ساختمانی به نام وی خودداری شود.

وی همچنین در خصوص نامگذاری یکی از سالن‌های ساختمان شورا به نام عباس شیبانی بیان کرد: وی یکی از چهره‌های شهر و شورای شهر در سال‌های گذشته است و طی بازدیدی که چندی پیش توسط چند نفر از اعضای شورای شهر تهران از وی داشتیم این موضوع توسط یکی از مدیران شهری مطرح شد و برهمین اساس موضوع نامگذاری طبقه نخست ساختمان شورا به نام عباس شیبانی در دستور کار قرار گرفته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن