شورای شهر

آزمون تخصصی برای استخدام های جدید شهرداری/ الزام کاهش نیرو از طریق بازنشستگی، بازخریدی و ساز و کارهای قانونی

به گزارش شورا‌آنلاین، حسن رسولی، رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران  درباره تکلیف استخدامی‌ها شفاف سازی کرد. نکته جالب در صحبت های او این بود که قرار است از این بعد شهرداری برای استخدام های مختلف از طریق آزمون های تخصصی نیرو جذب کند.

وی با اشاره به اینکه طبق تبصره چهار برنامه دوم شهرداری تهران شهردار و همکاران‌شان در تمام سطوح سازمانی اعم از واحدهای مرکزی و شهرداری های مناطق، نواحی و سازمان ها، شرکت ها و موسسات موظف هستند که به میزان چهار درصد از کل پرسنل خود را از طریق بازنشستگی و بازخریدی و سازوکارهای قانونی از این قبیل کاهش دهند ،گفت:آن‌ها در مقابل اجازه دارند که به اندازه ۵۰ درصد نیروهای تعدیل شده از نیروهای متخصص استفاده کنند؛ آن‌هم نیروهای جدیدی که با برگزاری آزمون عمومی جذب می شوند.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه پیام این حکم قانونی که در شورای چهام تصویب شده است، گفت: در واقع ساختار نیروی انسانی شهرداری هم از حیث کمی بسیار متراکم است و هم به لحاظ کیفی کمترین تناسب بین شاغلان در پست های سازمانی با سطح تحصیلات مهارت ها و سایر شرایط احراز وجود دارد.

وی با بیان اینکه ماده ۴ حکم برنامه دوم بوده است و برنامه دوم شهرداری تا پایان سال ۹۷ اعتبار دارد، گفت:ما موظف بوده و هستیم که در کنار سند چشم انداز طرح جامع شهر تهران به این سند بالادستی هم اعتنا کنیم. در نهایت چهار درصد را به ۶ درصد افزایش دادیم، آن هم با اکثریت قاطع شورای شهر؛ به عبارتی امسال شهردار در حد چهار درصد باید خروجی داشته باشند و دو درصد هم ورودی به همان معنایی که عرض شد، باید داشته باشند.

رسولی با اشاره به اینکه سال ۹۷ این چهار درصد به ۶ درصد اضافه خواهد شد، افزود:در نهایت بر اساس منطق گفته شده تعداد خروجی ها افزایش پیدا می‌کند. همچنین تعداد ورودی های کیفی با برگزاری آزمون به اندازه سه درصد، یعنی نصف ۶ درصدی که خارج می شوند، خواهد شد.

وی افزود:از لحاظ قانونی چون این حکم برنامه وجود داشت، باید دو سوم آرا به آن داده می شد که همه اعضای شورا به این تبصره رای دادند؛ علاوه بر این در غالب لایحه بودجه ای که در هفته گذشته تصویب شد، شهرداری موظف شد که ۱۰ درصد از سطوح سازمانی یعنی معاونت‌ها، ادارات کل، دفاتر و نیز مشاغل سازمانی خود را طی سال ۹۷ کاهش دهد که از این منظر نیز قدمی در جهت متناسب سازی ساختار نیروی انسانی با نمودار سازمانی شهرداری است.

رسولی با بیان اینکه بودجه امسال شهرداری به صورت انقباضی بسته شده است، گفت:« یعنی حداقل دوازدو نیم درصد بودجه سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ بسته شده است؛ آن هم به دلیل اینکه شهرداری چند ۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی دارد». وی ادامه داد:ما باید در بخش ساختار سازمانی و نیروی انسانی تصمیمات جدی تری را اتخاذ کنیم که در طی اجرای برنامه پنج ساله سوم بتوانیم به هدفی برسیم که در آن هدف مردم تهران به عنوان تامین کننده مخارج شهرداری منابعی را که به عنوان عوارض به شهرداری می دهند، به جای اینکه بر خلاف امروز عمدتا صرف حقوق و دستمزد شود، صرف افزایش کیفیت زندگی در تهران و تقویت سامانه های حمل و نقل عمومی کاهش آلودگی هوا و سایر معضلات شود.
منبع:قانون

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. شرایط و تسهیلات بازنشستگی انگیزشی رو آسان تر کنید ، شرط ۵۰ سال سن رو بردارید، ۴ درصد که هیچی ، ۲۰ درصد از پرسنل شهرداری تهران در سال ۹۷ پیش از موعد بازنشست میشن و این کارنامه خوب و قابل قبولی برای شورای شهر جدید تهران و شهرداری خواهد بود .

  2. باسلام واحترام درود بر مردعمل و ولایت مدار جناب اقای دکتر قالیباف. درود بر تمامی اصول گرایان که در هر پست ومقامی درشهرداری تهران بودند به بهترین نحو کار کردند. پرسنل شهرداری تهران درزمان تصدی دکترقالیباف اصلا دچار استرس و ناامنی شغلی نبودند.انشاالله دکترقالیباف هرکجا هستند خداوند به ایشان سلامتی روزافزون عنایت نماید.باتشکروسپاس فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن